BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İş Adamı Murat Tuna Filistin ile Gerçekleştirilecek Kardeş Okullar Projesine Sponsor Oldu.

Hayırsever İş Adamı Murat Tuna Filistin ile Gerçekleştirilecek Kardeş Okullar Projesine Sponsor Oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü İkili İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından başlatılan ve İlçemiz Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu, 75.Yıl Ortaokulu ve Salih Korkut Budaras Fen Lisesi ile Filistin Kudus Dar Al-Tifel’in (ülkemizdeki darülaceze vakfıyla eşdeğer gösterilebilecek bir anlayışla eğitim veren Filistinli şehitlerin çocukları için 1948 yılında kurulmuş okul) ortaklığında gerçekleştirilen Kardeş Okul Projesinin protokolü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un makamında imzalandı. Ülkemizde ilk kez Filistin’den ilkokul ortaokul ve lise düzeyinde öksüz ve yetim öğrencilerin misafir edileceği projenin hayata geçirilmesinde, İlçemiz ileri gelen işadamlarından Murat Tuna büyük rol oynadı. Projenin sponsorluğunu üstlenen Tuna bu desteğiyle İlçemizde eğitim adına değerli ve pek çok yönüyle diğer okullarımıza emsal olacak bir projenin gerçekleştirilmesine katkı sağladı.

Filistin ve ülkemizdeki aynı düzeydeki öğrenciler arasında karşılıklı ilişkiler başlatılmasını ve geliştirilmesini amaçlayan proje kapsamında Ekim ayı içerisinde Filistinli 15 öğrenci, 4 öğretmen ve 3 yönetici İlçemizi ziyaret edecekler. Ziyaretçilerin Filistin Eğitim Müsteşarı Nabel El Saraj’ın da katılımlarıyla Ankara’da karşılanması ile başlayacak olan 1 haftalık süreçte, 4 okul hazırlanan program doğrultusunda örnek ve iyi uygulamalarını paylaşılacaklar. Ayrıca Mayıs ayında İlçemiz okullarından öğretmen ve öğrenciler de Filistin’e bir ziyaret gerçekleştirecekler. 78.000 TL bütçeli projede; bölgelerin eğitim programlarının tanınması, tarihi kültürel ve turistik değerlerinin tanıtılması, öğrenciler arasında kardeşlik barış sevgi ve dostluk bağlarının kuvvetlendirilmesi ve tanışma-kaynaşma-paylaşım ziyaretleri ile ilişkilerin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. 


İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Projenin Hayata Geçirilmesinden Duyduğu Memnuniyeti Dile Getirdi. 

Projenin hayata geçirilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; imzalanan bu protokolle projeye mali anlamda destek sağlayan Murat Tuna’ya çok teşekkür etti. Türkiye’de ilk defa Filistin’den öğrencilerimizle gerçekleştirilecek bu anlamlı projenin hazırlayan İlçemiz Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu Müdürü Yıldız Koçyılmaz Artan başta olmak üzere projede emeği geçen tüm okul müdürlerimize de teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; bu projenin ülkeler arasındaki kardeşlik bağının güçlenmesine vesile olacağına inandıklarını vurgulayarak, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu projeye ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. 

 

26-08-201626-08-201626-08-201626-08-2016

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.