BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverimiz Ayşe BÜYÜKDALGIǒın Eşi ve Kayınpederi Adına Yaptıracağı İlkokulun Protokolü İmzalandı.

Hayırseverimiz Ayşe BÜYÜKDALGIǒın Eşi ve Kayınpederi Adına Yaptıracağı İlkokulun Protokolü İmzalandı.

Hayırsever Ayşe BÜYÜKDALGIÇ tarafından hayatını kaybeden eşi Fethi BÜYÜKDALGIÇ ve eşinin babası Mithat BÜYÜKDALGIÇ anısına İlçemiz Hamidiye Mahallesi’ne 24 derslikli Mithat-Fethi Büyükdalgıç İlkokulu yapımı için protokol imzalandı. 

Hayırsever Ayşe Büyükdalgıç tarafından, hayatını kaybeden babası ve eşi adına yaptırılacak olan İlkokulun protokolü Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, Balıkesir Vali Yardımcısı YİKOB BAŞKANI  Nusret ŞAHİN, Edremit Kaymakamı Ali SIRMALI Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ ve Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA tarafından imzalandı.  Hamidiye Mahallesi’nde, hayırsever Ayşe BÜYÜKDALGIÇ tarafından eşi ve babası adına 24 derslikli Mithat-Fethi Büyükdalgıç İlkokulu inşa ettirilecek. Kaymakamlıkta düzenlenen protokol imza törenine, Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, Edremit Kaymakamı Ali SIRMALI, Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ katıldı. Törende konuşan Vali Yaman, BÜYÜKDALGIÇ´a teşekkür ederek, “Ayşe BÜYÜKDALGIÇ Hanımefendi, ülkemize bir okul kazandıracak. Bu okulu hem babası hem de eşi adına yaptıracak. Edremit Belediyesi de destek vererek bahçe düzenlemesini yapacak. Donanımı ise Edremit Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır.  Hepinize teşekkür ediyorum. Bu nedenle değerli hayırseverimizi kutluyorum.” dedi.  Hayırsever Ayşe BÜYÜKDALGIÇ’ta okulun hayırlı olmasını diledi. 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.