BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Hiç Unutulmayacak Tek Yüz Anne Yüzüdür." Hz. Muhammed (SAV)  

İçinde bulunduğumuz bu zor süreç bize unuttuğumuz birçok şeyi hatırlattı. Şükretmeyi, kendinden başkasını da düşünmeyi, kıymet bilmeyi, bir arada olabilmenin güzelliğini...

En çok da ailemizin değerini anladık. Yoğun koşuşturmalar, dünyevi telaşlar içinde ihmal ettiğimiz aile büyüklerimizin, babalarımızın, annelerimizin. Peygamberimize (sav) sorulan "İyi davranılmayı en çok hak eden kimdir?" sorusuna verdiği o cevabı ihmal ettik: Anne.

Dualarını bize kalkan ederek her an koruyan, kollayan, evladıyla hiçbir serveti mukayese dahi etmeyen, bize yüreğinde en büyük yeri ayıran ve boşluğu asla doldurulamayacak olan annelerimizin günü bugün. Doğduğumuz günden beri tüm duygularımızı misliyle paylaşan annelerimize sevgimizi, saygımızı, minnetimizi değil bir gün her gün de haykırsak yine haklarını ödeyemeyiz. Bu sembolik gün vesilesiyle bir kez daha tüm annelerimize şükranlarımı iletiyorum. Başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere tüm öğrencilerimizin üzerinde emeği olan öğretmenlerimizin, velilerimizin ve dünyadaki İlk öğretmenlerimiz olan annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Başta canım annemin ellerinden öper, sevgili eşimin anneler gününü kutlar ve tüm annelerimizin cennet kokan ellerinden öperim. Allah onları başımızdan eksik etmesin.

 

Yakup Özbek 

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.