BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün TOPRAK BİLİME TEKNOLOJİ ve İNSAN projesi TUBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı tarafından desteklenmeye değer görülmüştür.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün TOPRAK BİLİME TEKNOLOJİ ve İNSAN projesi TUBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı tarafından desteklenmeye değer görülmüştür.

Edremit Fernur Sözen Mesleki Teknik Anadolu Lisesi matematik öğretmeni Dr. Hasret AYDIN tarafından hazırlanan projede; Balıkesir'de görev yapan matematik, ilköğretim matematik, fizik, kimya, biyoloji, fen bilimleri ve teknoloji ve bilişim teknolojileri ve yazılım öğretmenlerinin sürdürülebilir tarım, yenilenebilir enerji kaynakları ve Entüstri 4.0 hakkında bilgi sahibi olması ve akıllı sera modeli tasarlama konusunda teknolojik yeterlik kazanması amaçlanmaktadır.

Projede görev almak isteyen, Balıkesir'de görev yapan matematik, ilköğretim matematik, fizik, kimya, biyoloji, fen bilimleri ve teknoloji ve bilişim teknolojileri ve yazılım öğretmenleri 7 Ağustos 2021 tarihine kadar https://teknolojiveinsan.live/ adresinden başvuru yapabileceklerdir. Başvuru sonuçları 10 Ağustos 2021 tarihinde duyurulacaktır.

Projedeki eğitimleri verecek olan eğitmenler eşliğinde, 19-25 Eylül tarihleri arasında Burhaniye BUBYO Uygulama Otelinde gerçekleştirilecek olan projede konaklama yeme-içme ve eğitim giderleri TUBİTAK, proje içi gezi ulaşımları ise Edremit Belediyesi tarafından karşılanacaktır.

Bu projeye katılan öğretmenlerin kazandıkları bilgi ve deneyimi öğrencileriyle paylaşması bu alanda çeşitli girişimlerde bulunması, projeler üretmesi ve sürdürülebilir bir gelecek için öğrencilerine örnek ve rehber olması beklenmektedir. Katılımcılarımızın öğrencilerine teknoloji, sürdürülebilirlik ve ekoloji hakkında yeni ufuklar açmaları beklenmektedir.

Proje yürütücü Dr. Hasret AYDIN'a teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.

 

Yakup ÖZBEK

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü

03-08-2021

03-08-2021

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.