BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Kaymakamımız ve İlçe Millî Eğitim Müdürümüz LGS Şampiyonu İle Bir Araya Geldi.

İlçe Kaymakamımız ve İlçe Millî Eğitim Müdürümüz LGS Şampiyonu İle Bir Araya Geldi.

 

 Bu Yıl Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan 1 Milyon 29 Bin 555 öğrencinin girmiş olduğu Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınavı'nda tüm soruları doğru cevaplandırarak 500 tam puan alan 565 öğrenci arasına giren Edremit 75. Yıl Ortaokulu öğrencimiz Sıla Özkan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç tarafından altın ile ödüllendirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf  Koç : "İlçemiz adına gerçekten kendileri ile gurur duyduğumuz bu başarılı öğrencimiz, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınavı'nda 500 tam puan alarak göğsümüzü kabarttı. Bu başarıda sadece öğrencimizin çalışmaları değil öğretmenlerimizin, idarecilerimizin emekleri de göz ardı edilemez. Ayrıca eğitimde ailenin rolü yadsınamaz.  Öğrencimizin bu başarısında emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencimizin ailesini tebrik ediyorum.'' dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç Öğrencimiz ile öğrencimizin çalışma şekli hakkında öğrencimizden bilgi aldı. Öğrencimiz Sıla Özkan : '' Düzenli olarak ders çalıştım. Konu tekrarlarını sürekli yaptım. Çok fazla olmasa da test çözdüm ama çok fazla kitap okudum. Bu başarımın özellikle kitap okumaya borçlu olduğunu değerlendiriyorum. Önümüzdeki yıllarda sınava girecek olan arkadaşlarıma çok fazla kitap okumalarını ve kitap okumayı hayatlarının bir parçası haline getirmelerini tavsiye ediyorum.'' dedi. Öğrencimizin düşünceleri ve geleceğe dair planları hakkında bir süre sohbet etmesinin ardından Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınavı'nda Türkiye birincisi olan Sıla Özkan'ı tebrik ederek üst öğrenim hayatında da başarılarının devam etmesini diledi. Öğrencimizin bu başarıya ulaşmasında sergilemiş olduğu çaba ve emeğine karşılık öğrencimizi altın ile ödüllendirdi. 

Daha sonra İlçe Kaymakamımız Ali Sırmalı, öğrencimizi makamında kabul ederek öğrencimizin 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olmasından dolayı öğrencimizi tebrik etti ve ödüllendirdi.

 

 03-07-201903-07-201903-07-201903-07-201903-07-201903-07-201903-07-2019

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.