BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup ÖZBEK'in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup ÖZBEK'in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

                Hayatı paylaşmak, sevgi ve saygıyla yaşamak için engelleri hep birlikte kaldıralım. Engelli yurttaşlarımıza, sosyal hayatın içerisinde, farklılığımızın zenginliğimiz olduğunu bilerek destek olmalıyız. Hepimiz farklı istidatlar ile birbirimizden ayrılan özel kişileriz.

Edremit'te 3 özel eğitim okulumuzda öğrencilerimizin ihtiyaçlarına ve yeteneklerine uygun ortamlarda, alanında uzman öğretmenler eşliğinde eğitim vererek onları topluma hazırlıyoruz. Edremit İlçe Millî Müdürlüğüne bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezimizde engelli öğrencilerimizin ihtiyaçları belirlenmektedir. Öğrencilerimiz, İlçe Özel Eğitim Hizmetleri Kurulu kararıyla gereksinimlerine uygun özel eğitim okul ve sınıflarına yerleştirilmektedir. İlçemizde bulunan 3 özel eğitim okulumuzda 77 öğrencimiz, 17 okulumuzda 84 özel eğitim sınıfı öğrencimiz ve 52 okulumuzda ise 626 kaynaştırma öğrencimiz eğitim almaktadır. Özel öğrencilerimize hizmet veren okul idarecilerimize, özel eğitim öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin gelişiminde desteklerini her zaman sürdüren kıymetli velilerimize teşekkür ederiz.

 

Özel eğitim alanında yaşanan tüm gelişmeleri yakinen takip etmekteyiz. Bu gelişmeleri, özel eğitim kurumları idareci ve öğretmenlerimizle birlikte çalışarak öğrencilerimize aktarmaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği üzere: "Eğitimde kaybedecek tek bir ferdimiz dahi yoktur." Evlatlarımızın gelişimi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Engelli yurttaşlarımızın yalnız bu gün değil her gün yanınızdayız. 

03-12-202103-12-202103-12-2021

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.