BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf KOÇ Salih Korkut Budaras Fen Lisesinin Üniversite Tercih Sınıfını Ziyaret Etti

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf KOÇ Salih Korkut Budaras Fen Lisesinin Üniversite Tercih Sınıfını Ziyaret Etti

Oluşturduğu tercih sınıfı ile farklı ve etkili bir üniversite tercih hizmeti veren Edremit Salih Korkut Budaras Fen Lisesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf KOÇ ziyaret etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf KOÇ ziyaretinin Salih Korkut Budaras Fen Lisesinin tercih sınıfını görmek ve yerinde incelemek amacına yönelik olduğunu belirtti. Tercih çalışmaları ile ilgili Okul Müdürü Sayın Yusuf SÖBÜOĞLU ve Okul Rehber Öğretmeni Sayın Gökhan CANPOLAT’tan bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü şunları söyledi:

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra başlayan tercih döneminde öğrencilerin sağlıklı ve doğru tercih yapması elbette büyük önem taşımaktadır. Bu konuda akademik başarısı ile dikkat çeken Fen Lisemizin geçen yıldan başlayan güzel bir çalışması olduğunu biliyoruz. Üniversitelerin tanıtım broşürleri, katalogları, tercihe yönelik diğer materyaller ile donatılan tercih sınıfımızı, yürütülen çalışmayı bizzat görmek istedim. Bu sınıfı oluşturan Okulumuz Rehberlik Servisimize, rehber öğretmen Gökhan CANPOLAT’a  ve teşvik eden, destekleyen Okul idaremize teşekkür ediyorum.

Okul Müdürü Sayın Yusuf SÖBÜOĞLU da ziyaretleri için İlçe Milli Eğitim Müdürüne teşekkür etti ve konuyla ilgili bilgi verdi: Üniversite yerleştirmeleri öncesi yapılan tercihlerin öğrencinin geleceğini şekillendiren çok önemli bir karardır. Biz okul olarak öğrencilerimizin tüm öğrenim hayatını kapsayan bir süreçte bu konuda bilgilendirme ve bilinçlendirme yapıyoruz. Sınav sonunda yapılan çalışma bu sürecin en son aşaması oluyor. Öğrencilerimizin üniversite ve fakülteleri doğru tanımaları, eğitim aşamasında ve mezun olduktan sonra neler ile karşılaşacaklarını görmeleri için Rehber Öğretmenimiz  Gökhan CANPOLAT’ın gayretleri ile bu tercih sınıfını oluşturduk. Ayrıca tercihlerin ilk günü okulumuzda şu üniversitelerde okuyan eski ve yeni mezunlarımızı bir araya getirdik. Etkili bir iletişim ve bilgilendirme sağlandı. Gelemeyen bazı mezunlarımızda okulları ve bölümleri ile ilgili olarak yazılı paylaşımlarda bulundu. 

Okul Rehber Öğretmeni  Sayın Gökhan  CANPOLAT da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek tercih sınıfında sadece kendi öğrencilerine değil talep eden herkese hizmet vermeye çalıştığını belirtti. “Gençlerimizin sağlam bir gelecek planlaması yapmaları ve mutlu olmaları onların dolayısıyla ülkemizin geleceğine bir katkı sağlamak benim için en büyük mutluluktur.” dedi.

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.