BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; Hayırsever İşadamı Murat Tuna’ya Filistinli Kardeşlerinden Selam Getirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç;  Hayırsever İşadamı Murat Tuna’ya Filistinli Kardeşlerinden Selam Getirdi.

 

İlçemizin Hayırsever İşadamlarından Murat Tuna Türkiye’de bir ilk niteliğinde olan Filistin Kardeş Okul Projesi’nin sponsorluğunu üstlenerek; hem Filistinli misafirlerimizin İlçemizde ağırlanmasında hem de İlçemiz proje ekibinin Filistin’e yaptıkları ziyaretin gerçekleşmesinde finansal destek sağlayarak projeye büyük katkı sunmuştur.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Müdürlüğü İkili İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından onaylanan proje; İlçemiz Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu, 75. Yıl Ortaokulu ve Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi ile Filistin Kudüs Dar Al-Tifel ortaklığında gerçekleştirilmiş olup; 15 öğrenci 4 öğretmen ve 3 yöneticiden oluşan Filistinli misafirlerimiz ilçemizi ziyaret etmişler ve bu ziyaretleri kapsamında Milli Eğitim Bakanımızın kabulleriyle 25 Ekim 2016 tarihinde Ankara’ya da bir ziyaret gerçekleştirmişlerdi. Ardından 23-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi, 75. Yıl Ortaokulu ve Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu öğrenci öğretmen ve okul müdürleri; İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin Aşık ve Mesut Solak ile birlikte Filistin’e unutulmaz bir ziyaret gerçekleştirdiler. 80.000 TL bütçeli proje; bölgelerin eğitim programlarının tanınması, tarihi kültürel ve turistik değerlerinin tanıtılması, öğrenciler arasında kardeşlik barış sevgi ve dostluk bağlarının kuvvetlendirilmesi ve tanışma-kaynaşma-paylaşım ziyaretleri ile ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla hazırlanarak yürütülmüştü.

Projenin tüm giderlerini karşılayan işadamlarından Murat TUNA; “Filistin bizim kanayan yaramız, Filistin bizim secdeye varınca Allah’a yakarışımız! Böyle bir projeyi duyar duymaz hiç tereddüt etmedim ne gerekiyorsa yapılacaktır.” demişti. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Projeye Vermiş Olduğu Destekten Dolayı İş adamı Murat Tuna’ya Çok Teşekkür Etti. 

Projenin hayata geçirilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; projeye mali anlamda destek sağlayan Murat Tuna’ya çok teşekkür etti.  Kendisine Filistin ziyaretinin bir hatırası olarak Mescid-i Aksa tablosu ve hurma hediye eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; Türkiye’de ilk defa Filistin’den öğrencilerimizle gerçekleştirilen bu anlamlı projenin ülkeler arasındaki kardeşlik bağının güçlenmesine vesile olduğuna yürekten inandıklarını vurgulayarak, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu projeye ev sahipliği yapmış olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. 

 

18-05-201718-05-2017

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.