BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup ÖZBEK'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup ÖZBEK'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

 

Sevgili Gençler;

14'lü, 15'li, 20'li gençlerimizin esarete karşı durup Atatürk'ün çağrısına kulak vererek milli mücadele meşalemizi yaktıkları o özel günün 102. yıldönümüne ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz bugün. En elzem şartlar altında dahi söz konusu vatan ve millet olduğunda ortaya çıkan eşsiz cesaretinize hayran olduğumu belirtmek isterim. Sizler ümidimiz, gücümüz, geleceğimizsiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi "Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin vatan muhabbetinin fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız."

Düşünen, sorgulayan, okuyan, çalışan, üreten gençlerimiz, her geçen gün ülkemizi gururlandıracak başarılara imza atmanızın yanında, vahim olay ve durumlar karşısındaki duyarlı duruşunuz da bu sözü doğrular nitelikte. Eğitim camiası adına sizlerle gurur duyduğumuzu birkez daha belirtmek isterim.

Değerli öğretmenlerimiz, kıymetli veliler;

Gençlerimizi yetiştirirken onlara daima doğruyu göstererek geleceğimize en güzel şekilde yön verdiğiniz için sizlere de şükranlarımı sunuyorum.

Milli mücadelemizin baş kahramanları Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor, 19 Mayıs 1919'da yakılan meşalenin hiç sönmemesi, gençlerimizin sesinin hep gür çıkması ve birlik beraberliğimizin daim olması dilekleriyle tüm gençlerimizin ve vatandaşlarımızın Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Yakup ÖZBEK

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.