BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup ÖZBEK'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup ÖZBEK'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

  

Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millette devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101.yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir gurur ve buruk bir sevinçle kutluyoruz. Bu 23 Nisan, çocuklarımızla uzaktan kutladığımız ikinci çocuk bayramımız. Bayram coşkusunu bir kez daha evlerimizden yaşamaktayız. Dünyada benzeri olmayan ve çocuklara atfedilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı önümüzdeki yıl çocuklarımızla birlikte büyük bir coşkuyla kutlamayı umut ediyorum.

Milletimiz için büyük bir övünç ve gurur kaynağı olan bu önemli zaferin, Atatürk tarafından; milletimizin ve aziz vatanımızın geleceği olan çocuklara armağan edilmesi elbette tesadüf değildir. Atatürk büyük bir fikir adamı ve eğitimciydi. Biz eğitimciler çocuklarımızın gözlerine baktığımızda geleceği görürüz. Onların yıllar sonra ne büyük etkilere neden olacağını bilir ve öğrencilerimizi bu bilinçle eğitiriz.

Peygamber mesleği olan bu kutsal mesleğin her bir ferdi şunu çok iyi bilir: Çocuklarımızı; insani değerleri benimsemiş, tarihini bilen, ufkunu gören ve adımlarını buna göre atan bireyler olarak yetiştirmek en büyük görevimiz ve sorumluluğumuzdur.  Çünkü bu günün gençleri, yetişkinleri dünün çocuklarıydı. Bugünün çocukları ise yarının gençleri, yetişkinleri olarak toplumda söz sahibi olacaklar.

Çağ açıp çağ kapayan, hiçbir milletin başarılı olup ele geçiremediği Konstantin'i İstanbul yapan, peygamberimiz Hz. Muhammed'in övgüsüne mahzar olan genç padişah Fatih Sultan Mehmet de bir zamanlar çocuktu.

Yunus Emre'ler, Mevlana'lar, Hacı Bektaş'lar da bir zamanlar çocuktu.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı Atatürk de bir zamanlar çocuktu.

Ve âlemlerin sultanı, iki cihan serveri Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) de bir zamanlar çocuktu.

Tüm çalışmalarımızın öznesi olan kıymetli çocuklarımız;

Sizler geleceğin mimarı, yarının yetişkini, istikbalimizin kurucusu olacaksınız. Dünün çocukları yetişkin olup büyük işler başardılar. Biz de bu büyük başarıları çoğaltıp vatanımızı vatanlar içinde en büyük vatan, milletimizi milletler içinde en büyük millet yapmayı, bununla birlikte insanlığa fayda sağlayacak nice doktorlar, öğretmenler, düşünürler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu emelimizi sonuca ulaştıracak olanlar sizlersiniz. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, ülkemizin ve dünyanın tüm çocuklarına mutluluk getirmesi temennisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

 

Yakup ÖZBEK 

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.