BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup ÖZBEK'in Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup ÖZBEK'in Öğretmenler Günü Mesajı

 

 

"Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır." demişti Başöğretmen Atatürk.

İçinde bulunduğumuz olağanüstü ve zorlu pandemi sürecinde öğretmenlerimizin yürüttüğü özverili ve fedakâr çalışmalar, yüzyıl önce söylenmiş bu sözün günümüzde de hala ne kadar geçerli ve haklı olduğunu ispatlamıştır. Öğretmenlik bir meslekten öte bir yaşam biçimidir, insan yetiştirme sanatıdır. Nasıl ki bir heykeltıraş bir taşı, bir müzisyen notaları esere dönüştürürse öğretmen de geleceğin yetişkinleri olacakları bilinciyle her bir çocuğumuzun zihin ve duygu dünyalarını işler ilmek ilmek. Gücünü sevgiden alarak bilimsel düşünceyi vatan, millet, bayrak sevgisiyle harmanlamış nesiller yetiştirir. Bu ülkenin mutlu geleceğini, umutlarını, özlemlerini yarınlara taşımak için her zorluğa rağmen var gücüyle çalışır öğretmen.

         Öğretmenler sadece belirli bir zamanın değil dünün, bugünün ve yarının sahipleridir. Bizler ilk emri "Oku!" olan bir dinin, tarihte çağ açıp çağ kapatan bir medeniyetin mensupları olarak tarih boyunca defalarca gördük ki eğitimin ve öğretmenin etkisi belirli bir zamana sığdırılamayacak kadar büyüktür. Bu çok değerli, şerefli ve kutsal mesleğin mensubu olmaktan duyduğum gururla başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mesleğinin baharında kalemden korkan eli silahlı hainlerce şehit edilen Edremit Anadolu Lisemizden mezun öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın, 7 aylık öğretmenken hain bir pusuda Hakka yürüyen 23 yaşındaki öğretmenimiz Necmettin Yılmaz ve 25 günlük öğretmenken evi basılarak babasıyla birlikte şehit edilen öğretmenimiz Neşe Alten ve adını sayamadığım tüm eğitim şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor, dünyanın en saygın insanları olan değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum.

 

Yakup Özbek 

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.