BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup ÖZBEK'in Ramazan Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup ÖZBEK'in Ramazan Bayramı Mesajı

 

Bir bütünün parçası olduğumuzu hatırladığımız, diğergamlığın ne demek olduğunu kavradığımız 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayını yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları içinde sonlandırıp Ramazan Bayramına ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Toplumumuzu kaynaştıran en önemli unsurların başında gelen bayramlarımız; mutlulukların paylaşıldığı, bizi bir arada tutan sevgi, saygı, hoşgörü, birlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendiği, kısaca insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı müstesna günlerimizdir.

İnsan yetiştirme gibi ağır bir yükün verdiği sorumluluk ve bilinçle çalışan tüm eğitimciler adına ailelerimize söylemek istediğim şudur: Çocuklarımıza hayat boyu kalplerini kinden, kirden, bencillikten koruyacak olan anahtar bizi başkasının yerine de düşünmeye, başkasının hissettiklerini hissetmeye yönelten özel günlerimizi hakkıyla yaşatmaktan başkası değildir. Bu müstesna günlerin hakkını ailecek vererek evlatlarımıza en faydalı öğretileri sunacağımızdan şüpheniz olmasın. Sevmek kadar sevindirmenin de önemli olduğunu, dargınlıkların insana hiçbir fayda sağlamadığını, uğruna birbirimizi hırpaladığımız hiçbir şeyin kardeşlik kadar değerli olmadığını, biriyle paylaşamadıktan sonra zenginliğin bir anlam ifade etmediğini, sağlığın ve huzurun hayattaki en önemli servet olduğunu öğrenen çocuklar yıllar sonra manevi huzurun timsali ve koruyucusu olacaklardır.

Bugün ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilmemizi, bu bilinçle yetişen, mukaddes değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum. En değerli varlıklarını bu vatan için feda eden şehitlerimizin aileleri, hepimize emanet ve başımızın tacıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle idrak ettiğimiz bu müstesna günün bizi biz yapan değerleri pekiştirmek için bir fırsat olduğunu hatırlatır; ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesi dileğimle mübarek Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

 

Yakup ÖZBEK

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.