BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar CİĞER' in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar CİĞER' in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

      Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli mesleğidir. Bu meslek, her şeyden önce bir sevgi, sabır ve gaye mesleğidir. Bir öğretmenin en önemli özelliği, sevgi dolu yüreği ve adanmışlık ruhudur.

      Sevgi dolu bir öğretmen, ışık demektir. O, yeri doldurulamayacak bir öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan bir mum, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insanıdır.

      Öğretmenlerimizin  tüm dünya ülkeleriyle her alanda  rekabet edebilecek  bir gençlik yetiştirilmesi konusunda üzerlerine düşen önemli görevleri vardır.

      Öğretmenlerin sağlıklı, huzurlu, donanımlı  ve teknolojik gelişmelerle uyumlu olmaları; mesleklerini severek yapıyor olmaları bilgi çağının gereklerine uygun öğrenciler yetiştirmeleri noktasında  hedeflerimize ulaşmamızı hızlandıracaktır.

      Bizler, öğrencilerimiz için bir öğretmen olmanın yanında, bazen bir anne, bazen bir baba ve bazen de sığınılacak bir limanız. Bu sebeple, sevginin yanında "Güven" vermeliyiz ve onlara "Güven" duymalıyız.  Adeta; gül yetiştiren bahçıvan edasıyla, onları yetiştirmeliyiz.

      Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Öğrencilerimizi bilgiyle donatırken  onları vicdanlı ve ahlaklı olarak da yetiştirmeliyiz. Onlara örnek ve model olmalıyız. Milli ve manevi değerlerimizi; vatan sevgisini, millet sevgisini ve bayrak sevgisini vermeliyiz.

     Bu duygularla, başta Başöğretmenimiz  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi, "Yurdumun  Adsız Bilgeleri"ni saygı, şükran ve rahmetle anıyorum, ruhları şad olsun. Tüm öğretmenlerimizin bu güzel gününü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Yaşar CİĞER

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.