BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç, Milli Eğitim Bakanlığının Düzenlemiş Olduğu’’ İlçe Millî Eğitim Müdürleri Müfredat Bilgilendirme Toplantısı´na Katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç, Milli Eğitim Bakanlığının Düzenlemiş Olduğu’’ İlçe Millî Eğitim Müdürleri Müfredat Bilgilendirme Toplantısı´na Katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Yusuf TEKİN, Talim Terbiye Kurulu Başkanı Sayın Alpaslan DURMUŞ, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Semih AKTEKİN´in katılımlarıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlerine yönelik olarak düzenlenen Yeni Müfredat Bilgilendirme Toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf KOÇ’ da katıldı. 

21 Ağustos Pazartesi günü Talim Terbiye Kurulu Salonunda gerçekleşen toplantıda Bakanımız  İsmet YILMAZ   ciddi bir çalışma sonucunda eğitimin tüm paydaşların katılımı ile gerçekleştirilen müfredat değişikliği ile öğrencilerin seviyelerine uygun, öğrenmeyi kolaylaştıran bir programın ortaya çıktığını, eğitim yöneticileri ve öğretmenlerin gayretiyle ülkemiz açısından güzel sonuçlar doğuracak eğitim öğretim hedeflerinin gerçekleşeceğine inandığını belirtti. 

Bakan Yılmaz, eğitim ve öğretim çalışmalarının en önemli hedefinin öğrencileri mutlu kılmak, onların ihtiyaç duyduğu bilgi beceri ve değerleri kazandırmak olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: "Müfredatın sadece bilgiden oluşmaması aynı zamanda beceri, yeterlilik ve değerleri de içermesi gereklidir. Kamuoyuna duyurduğumuz müfredat, öncelikle öğrencilerimizin yaşayacağı çağın gerektirdiği bilginin yanında beceri, yeterlilik ve değerleri kazandırmayı da amaçlıyor. İlkokul birinci sınıftan lise 12. sınıfa kadar konu ve kavram bütünlüğü dikkate alınarak 176 sınıfı kapsayan 51 dersin müfredatını yeniledik. Oldukça geniş bir katılımla ve demokratik bir anlayışla yenilenen müfredatta ahengli bir bütünlük sağlandı." 

Yeni eğitim öğretim döneminde 1, 5 ve 9. sınıflarda uygulanmaya başlanacak müfredat ile ilgili hazırlıklar kapsamında, ilgili genel müdürlüklerin ilk formatörler eğitimlerini tamamladığını belirten Yılmaz, ayrıca bu sınıflarda uygulanacak eğitim araçlarının da hazırlandığını ve bunların EBA´da yayınlandığını aktardı. Yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı 18 Eylül öncesinde ilçe millî eğitim müdürlüklerinden ilçelerindeki bütün öğretmenlere, velilere ve ilgililere yeni müfredatın anlatılmasını isteyen Yılmaz, "Öğretmenlerimiz, okullardaki idareciler, ilçe müdürleri ve il müdürleri süreç hakkında bilgi sahibi olmalı ve kendilerine yöneltilen sorulara yetkinlikle gerekli cevapları verebilmelidir." dedi. 

Müsteşarımız Yusuf TEKİN de müfredatın öğretmen ve velilere tanıtımı konusunda İlçe Müdürlerinin yapacağı çalışmaları özetleyerek müfredatın oluşumunda katkısı olan herkese teşekkür etti. Talim Terbiye Kurulu Başkanımız Alpaslan DURMUŞ ise yapılan değişikliğin gerekçelerine değinerek yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ders kitaplarının öğretmenlerden oluşan komisyonlarca yazılıp kaliteli şekilde basıldığına dikkat çeken Başkanımız bundan sonra mevcut kitaplardan öğretmenlerin puanlamasıyla o ilçede okunacak kitapların seçileceği müjdesini verdi. Okullar açılmadan yapılan mesleki eğitim çalışmalarında öğretmenlere detaylı olarak tanıtılacak yeni programlar 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında 1., 5., 9. sınıflarda daha sonraki yıl tüm sınıf düzeylerinde uygulanacak. Son derece verimli geçen toplantı sonunda Müdürlerimizin sorularına cevap verildi. 

 

22-08-201722-08-201722-08-201722-08-201722-08-201722-08-2017

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.