BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç’un Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç’un Yarıyıl Tatili Mesajı

 

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz ve Kıymetli Velilerimiz,

Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız öğretim yılının ilk dönemini verimli ve başarılı şekilde tamamlamış bulunmaktayız. I. dönemi başarı ile tamamlayan öğrencilerimizi kutluyorum. Başarılı bir öğrenci olmak kadar iyi bir insan olabilmek, millî ve manevi değerleri benimsemiş bireyler olarak yetişmek de son derece önemlidir. 

Edremit eğitim ailesi olarak öncelikli amacımız; öğrencilerimizi her anlamda bilgili, donanımlı, sürekli okuyan, okuduğunu yorumlayan, yorumladıklarını hayata geçiren bir nesil olarak geleceğe hazırlamaktır. Bunu yaparken tabi ki en büyük güvencemiz, öğrencilerimizin üzerinde büyük emekleri olan öğretmenlerimizdir. Büyük bir özveriyle yetiştirdiğimiz öğrencilerimizi geleceğimizin teminatı olarak görüyor, yarınlarımızı emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz.

Başarıya ulaşmada, sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedefler saptama ve kararlılık gereklidir. Özgüven ise başarıda ilk adımdır. Velilerimizin, öğrencilerimize karşı yapıcı, destekleyici ve öğrencilerimizin eksikliklerini telafi etme noktasında teşvik edici bir tutum içinde olmalarının önemini, öğrencilerimizin özgüvenlerinin sarsılmaması gerektiğini vurgulamak isterim. Öğrencilerimizin tatil süresince anne babalarından alacakları destek ve güçle motivasyonlarını arttıracaklarına ve yeni döneme dinlenmiş ve öğrenmeye hazırlanmış olarak başlayacaklarından eminim. 

2018 - 2019 eğitim - öğretim yılının ilk yarısından sonra verdiğimiz dinlenme molasında öğrencilerimize bol bol kitap okumalarını, sanatsal, sportif, kültürel etkinliklerle vakit geçirmelerini tavsiye ediyor; öğrencilerimize, velilerimize ve tüm  öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.