BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Öğretmenlerine Proje ve Yarışmalarla İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İlçemiz Öğretmenlerine Proje ve Yarışmalarla İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro tarafından okullarda yürütülecek yerel, ulusal, uluslararası projeler ve okullara yönelik yarışmalarla ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı Şube Müdürü Hasan DELİBEY’İN konuşmasıyla başladı. İlçemizde projelere ilgili çalışmaların arttırılmasının planlandığını belirten Hasan DELİBEY “ Geçtiğimiz yıl TUBİTAK başvurularımızı 180’e çıkararak en fazla başvuru yapan İlçe olduk. Bu yıl da tüm projelerde aynı özveri ve gayreti göstererek çalışmalarımıza devam etmeliyiz. GMKA tarafından 2016 yılı Teknik Destek programı kapsamında ilimizde desteklenmeye hak eden tek proje ilçemizde gerçekleşti. Elde ettiğimiz başarılarımızı koruyarak yeni başarılara imza atmalıyız dedi.    

 

Yerel projemiz Hedef 3’te3 ve Edremit’te Edebiyat Rüzgarları; Ulusal projeler TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları, Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri, Türkiye Değer Ödülleri, Yenilikçilik Ödülleri, Eğitimde İyi Örnekler, Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var, Uluslararası projeler; Erasmus+  Projeleri, Gençlik alanında Kapasite Geliştirme Projeleri ve il düzeyinde yapılan yarışmalar konularında öğretmenlere bilgiler verildi. Toplantıda İlçemiz okullarından son dönemlerde ilimizde düzenlenen yarışmalarda başarı gösteren Göbelezoğlu Ortaokulu, Hamiyyet Ferudun Sözen İlkokulu öğretmenleri okulda yürütülen çalışmaları öğretmenlerimizle paylaştılar. Öğretmenlerimiz TÜBİTAK Bilim Fuarları ve Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri hakkında tekrar bir araya gelinmesi dilekleri ile toplantı sona erdi.

 

22-12-201622-12-201622-12-2016

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.