BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Okul/Kurum Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

İlçemiz Okul/Kurum Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ ilçemizde bulunan okul/kurum müdürleri ile bir araya gelerek 2015-2016 eğitim öğretim yıl sonu toplantısını gerçekleştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ’un yanı sıra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul/Kurum Müdürleri katıldı.

Toplantıda geride kalan eğitim öğretim döneminin kısa bir değerlendirmesini yapan Yusuf KOÇ zor fakat oldukça başarılı bir yıl geçirildiğine vurgu yaptı. Karnelerin alınmasına çok kısa bir zaman kaldığı şu günlerde okullarımızda dersler ve öğrenci durumları ile ilgili gereken tüm hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini belirtti.

 

Projeler, Yarışmalar ve Yatırımlar Anlamında Edremit Çok Başarılı Bir Yıl Geçirdi.

Toplantıda;  bu yıl İlçemizde gerçekleştirilen Erasmus+, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları ve TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri,  Eğitimde iyi örnekler, Yenilikçilik ödülleri gibi pek çok alanda daha önceki yıllara nazaran iyi bir artış elde edildiğine değinilerek; bu çalışmalarla ilimizde öncü ilçelerden biri olarak Edremit’in hak ettiği yere geldiğine vurgu yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ bu konuda gayret göstererek okullarda istenen farkındalığın oluşmasını sağlayan okul müdürlerine teşekkür etti.

Ayrıca İlçemize devlet yatırımlarından alınan payla toplamda 92 derslik ve hayırseverlerin desteğiyle de 31 derslik kazandırıldığının altını çizen Yusuf KOÇ, ilçemizin derslik ihtiyacının büyük ölçüde giderildiğini ve yapılacak yeni yatırımlarla da bu ihtiyacın tamamen giderilerek tüm okullarımızda tam gün eğitime geçilmesinin planlandığını belirtti. Yatırım çalışmalarının yanında  pek çok okulumuzda ihtiyaç duyulan onarımların da yapıldığını vurguladı.

 

Okullarımızda Yaz Dönemi Kurslarımız Açılacak.

İlçemizde eğitim yılı boyunca süren ve çok sayıda öğrencimizin katıldığı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının yaz tatilinde de devam edeceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, “Yaz döneminde öğrencilerimizin hem akademik başarılarını arttırmak hem de sosyal ve kültürel anlamda gelişimlerine katkı sunmak için kurslarımız açılmalı. Okullar ve öğretmenler bu konuda müracaatlarını yapıyorlar. Kurslara katılımın sağlanması amacıyla öğrencilere ve velilere gerekli duyuruların yapılması gerekir.” dedi. 

Yılsonunda yapılacak işlemlerde dikkat edilmesi gerekenler ve okullarımızda önem arz eden hususların ele alındığı toplantı, karşılıklı iyi dilek ve temennilerin dile getirilmesi ile sona erdi.

 

 

07-06-201607-06-201607-06-201607-06-201607-06-201607-06-201607-06-2016

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.