BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde 79 Öğrenci Eğitime Kazandırıldı.

İlçemizde 79 Öğrenci Eğitime Kazandırıldı.

Edremit Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, İlçemiz genelinde sürekli devamsız öğrencilerin takibini yapabilmek ve öğrencilerin okula kazandırılması için kurulan Edremit İlçe Devamsızlığı Önleme ve Okullaştırma Komisyonu, çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.

Yapılan çalışmalar sonucunda, geçtiğimiz sene devamsızlığı tespit edilen 15 öğrencimizi okula kazandırmayı başaran Komisyonumuz, 2017/2018 eğitim-öğretim yılında da sürekli devamsızlığı tespit edilen 79 öğrencimizin okula devamını sağladı. Komisyon üyeleri, okulların idarecileri ve rehber öğretmenlerinin desteği ile sürekli devamsızlığı tespit edilen öğrencilerin evleri ziyaret edildi, devamsızlık nedenleri tespit edilerek, çözümü için aile ve okul işbirliği sağlanmaya çalışıldı. Bu çalışmalar sonucunda, İlçemiz genelinde 79 öğrenci eğitime kazandırıldı. Komisyonda Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber Öğretmenlerinden Emin Artan, Hamiyet Feridun Sözen Özel Eğitim Uygulama Merkezi Rehber Öğretmeni Meltem Yelkovan, Şehit Mustafa Serin Fen Lisesinden Gökhan Canpolat ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği Polis Memurlarından Şahin AKBAŞ yer almaktadır. Ayrıca, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü İlçe Nüfus Müdürlüğü ve Edremit Sosyal Hizmetler Müdürlüğü de projeye stratejik destek sunmuşlardır.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç, Devamsızlığı Önleme ve Okullaştırma Komisyon Üyelerini tebrik ederek, "İlçe genelinde devamsız öğrencilerin okula kazandırılması noktasında çok yoğun çalışma sergiliyoruz. Öğrencilerimizi eğitime kazandırmaya yönelik kurduğumuz komisyonla, öğrencilerimizin aileleriyle birebir görüşerek ve onları ikna ederek çocuklarımızın okula devamlılıklarını sağlıyoruz. Komisyon Üyelerinin, aileleri ikna etme çabasının meyvelerini verdiğini görüyoruz.’’ dedi.

 

07-02-201807-02-201807-02-201807-02-201807-02-201807-02-2018

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.