BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Akademik Başarı Hedef 3’te 3 İle Artıyor

İlçemizde Akademik Başarı Hedef 3’te 3 İle Artıyor

      Müdürlüğümüz tarafından akademik başarının artırılması ve proje süresi olan 3 yıl içerisinde İlçemizi İl sıralamasında ilk 3 ilçe arasında görmek amacıyla 2016-2017 eğitim öğretim yılı başında hazırlanarak BENGİ Projesi akademik başarı alanında devam eden Hedef 3’te3 Projesi bu yıl da kaldığı yerden devam ediyor.

      Sınav sisteminde bu yıl yapılan değişiklikler nedeniyle yeniden güncellenen Hedef 3’te 3 Projesi 8. ve 12. sınıf öğrencilerimizi kapsıyor. Okul yönetimi, öğretmen, veli ve öğrenci iletişiminin sağlanmasını, öğrencilere yönelik rehberlik hizmetlerinin daha verimli hale getirilmesini, okul yönetimlerinin öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarını daha fazla dikkate almalarının sağlanmasını, İlçe ve okul düzeyinde yapılan ortak sınavlar ve ders öğretmenin yaptığı sınavlarda öğrencilerin öğrenme düzeylerinin belirlenmesini, öğrenilemeyen konuların tespitinin yapılarak gerekli çalışmaların düzenlenmesini, öğrencilere aldıkları eğitim doğrultusunda hedef belirlemelerine yardım edilmesini, öğrencilere öğrenme özelliklerinin gerektirdiği etkili ders çalışma metot ve teknikleri konusunda eğitim verilmesini, okullardaki Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının sınavlara hazırlanmada önceliğinin artırılmasını ve sınıf ve okul görselliğinin yaygınlaşmasını hedefleyen proje İlçemiz tüm resmi ve özel ortaokul ve liselerinde uygulanacak.

 

      Bünyesinde 8. Sınıflarımıza 3 deneme sınavı ve 12. Sınıflarımıza 3 TYT (Temel Yeterlilik Testi), 3 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) olmak üzere toplam 9 deneme sınavı barındıran proje kapsamında Sınav Kaygısı ile Baş etme Yolları, Motivasyon, Verimli Çalışma, Yeni Sınav Sistemi Hakkında Bilgilendirme başlıklı konularda seminerler de verilecek.  Projenin ilk yılında ilçe çapında derece yapan toplamda 83 öğrencimiz ödüllendirilmişti.  Bu yıl da deneme sınavlarında başarılı olan her okuldan ilk 3 öğrenci ödüllendirilecek. Okullarımızda yürütülen akademik başarıyı artırma çalışmalarını tek çatı altında toplayan proje ile öğrencilerimize başarıya giden yolda rehberlik ederek İlçemizin eğitim kalitesini yükseltmek amaçlanmaktadır.26-01-2018 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.