BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Görev Yapan Rehberlik Öğretmenlerine Travma Geçiren Çocuklara Müdahale Teknikleri Ve Uygulama Örnekleri Eğitim Semineri Verildi.

İlçemizde Görev Yapan Rehberlik Öğretmenlerine Travma Geçiren Çocuklara Müdahale Teknikleri Ve Uygulama Örnekleri Eğitim Semineri Verildi.

İlçemizde görev yapan Rehberlik Öğretmenlerine yönelik, 91 öğretmene Edremit 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulunda Kıbrıs Üniversitesi akademisyenlerinden Sosyal Hizmetler Uzmanı Buse Erzeybek tarafından, “Travma Geçiren Çocuklara Müdahale Teknikleri ve Uygulama Örnekleri’’ konulu eğitim semineri bugün verildi. Seminerin açılışına, Özel Eğitim Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürümüz Ramazan Öney katıldı.

 

Özellikle toplu olarak yaşanan ve daha çok doğal afet grubunda yer alan travmatik olaylardan sonra, çocukların duygu ve düşüncelerini ifade etmeleri ve yeniden günlük düzene geçebilmelerinde öğretmenlere çok büyük bir rol düştüğünden eğitimi alan öğretmenlere; çocuklarda travma oluşmasında nelerin etkili olduğunu, yaşanan olayın travmatik olup olmadığı ya da çocuğun etkilenip, etkilenmediğini nasıl anlayacaklarını, travmatik olaylarla baş etmek amacıyla çocuklarda en çok kullanılan yöntemleri, çocuğa nasıl yaklaşacaklarını, çocukları nasıl konuşturacaklarını, yapmaları gereken ve yapılmaması gereken davranışları hakkında bilgiler verildi.

 

07-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-2017

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.