BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde İlköğretim Haftası Kutlandı.

İlçemizde İlköğretim Haftası Kutlandı.

2016-2017 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle İlçemiz Şehit Kadir Altınöz İlkokulunda İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi. Programa İlçemiz Kaymakamı Ali Sırmalı, Ak Parti Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Belediye Başkanı Kamil Saka, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Aniden bastıran yağmur nedeniyle bahçede devam edilemeyerek okul binası içinde gerçekleştirilen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç konuşmasında; "2016-2017 eğitim öğretim yılına büyük bir heyecan ve sevinçle başlıyoruz. Bu huzur ve güven ortamında sizlerle buluşmanın mutluluğuyla hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Eğitimde hepimizin temel vurgusu öğrenmek, öğretmek ve bu sayede cehaletin düğümünü çözmektir. Daha güvenli huzurlu ve refah içinde bir geleceğin teminatı, eğitimin tüm unsurlarının cehaletle olan mücadelesine ve azmine bağlıdır. Bir milletin karşısına çıkabilecek en büyük düşman şüphesiz ki cehalettir. Ülkemizde 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen menfur darbe girişimi cehaletin ve hainliğin en acı göstergelerinden biri olmuştur. O gün bu girişimde bulunanlar ülkemizi karanlıklara sürüklemek isteyen birtakım güçlerin maşası olmaktan bir adım öteye gidememişlerdir ´İnsanlığın ve nice uygarlıkların beşiği olan kadim coğrafyamız 15 Temmuz günü kanlı ve vahşi bir saldırıya tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine maruz kaldı. Ülkemize, vatanımıza, milletimize ve tüm insani değerlere ihanet eden FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen kanlı ve hain girişim, aziz milletimizin direnişiyle yerle bir oldu." dedi.

 

Elleri öpülecek analar, babalar, dedeler, nineler mermilere ve bombalara siper olan genç yaşlı yiğitler vatanım milletini namusunu savunmak için yola çıktı.

 

Konuşmasına devam eden Yusuf Koç; "Soylu bir aşık edasıyla gittiler. Milli iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini savunan çelikten bir kale oldular. Şehadet şerbetini içip yokluklarla vatanlarına hayat verdiler. Vatan yolunda şahadet şerbetini içen asker, polis, sivil vatandaş; tüm şehitlerimiz hepimizin kalbinde ilelebet yaşayacaklardır. Hepsine Allah´tan rahmet diliyor, mekânları cennet olsun diyorum." dedi.

Yaşanan tüm bu hadiselerin ardından devletimizin her kademesinde olduğu gibi milli eğitim bünyesinde de tasfiye yoluna gidildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; " terör örgütü bağlantısı tespit edilen okul ve kurumlar kapatılarak devletimiz tarafından el konulmuştur. İlçemizde de bu okullarımızın yeni eğitim öğretim dönemine hazırlanması için çalışmalar çok kısıtlı bir süre içerisinde, yoğun ve hızlı bir biçimde tamamlanmış ve okullarımız halkımızın ve öğrencilerimizin hizmetine açılmıştır.

Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Eğitimciler ve Değerli veliler;

Okul çok acımasız bir terörist yetiştirebilir binlerce insanımızı şehit eden Terörist başları Fethullah Gülen ve Abdullah Öcalan gibi, Okul vatan haini yetiştirebilir FETÖ´nün okullarında okuyup meclisimize bomba yağdıran subaylar gibi... Okul, NOBEL ödülüyle tüm dünyada göğsümüzü kabartan bilim adamı da yetiştirebilir Mardinli Aziz Sancar gibi...     

Okul ayrıştıran değil birleştiren, nefret ettiren değil müjdeleyen bir kurum olmalı ki, bizler de değerlerimizi yeni neslimize aktaran birer nefer olalım. Çalışkan olmak, bilgili olmak, araştırmak, keşfetmek ve bunların yanında vicdan sahibi, merhametli ve vatanına milletine bağlı bireyler olabilmek çok önemli erdemlerdir. İşte bu duygu ve düşüncelerle her ne ad altında olursa olsun eğitime katkı sağlayan tüm hayırseverlerimize, esnafımıza, iş adamlarımıza, kurumlarımıza, okul aile birliği temsilcilerimize ve basın kuruluşlarımıza, yeni yapılan Okullarımızın çevre düzenlemesi ve bilumum işlerinde Belediye imkânlarını eğitim için seferber eden İlçe Belediye Başkammız Sayın Kamil Saka´ya, geldiği günden beri okullarımızın tam gün eğitime geçme ve okullaşma konusundaki gayret ve destekleriyle her daim yanımızda olan ilçe kaymakamımız Sayın Ali SIRMALI´ya, özellikle de bir yıl gibi kısa bir zaman diliminde ilçemize Devlet yatırım programından 90 küsür derslik, Halk Eğitimi Merkezi binası, Kapalı spor salonları kazandırıp Edremit´imizin hizmetine sunulmasını sağlayan, Bölge Milletvekilimiz, İktidar partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Ali Aydınlıoğlu´na da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Sözlerime burada son verirken; 2016-2017 eğitim öğretim yılının ülkemize tekrar hayırlı olmasını diliyor; okula ilk kez başlamanın heyecanı ile yüreği çarpan minik yavrularımızın, güzel bir tatilin ardından okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan öğrencilerimizin, fedakâr öğretmenlerimizin, yöneticilerimizin ve tüm velilerimizin ilköğretim haftasını kutluyor yeni Eğitim- Öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum." dedi.

Ardından söz alan İlçemiz Kaymakamı Ali Sırmalı; "Bugün dünyada gelişmiş ülkelerin en büyük yatırımlarının eğitim alanında olduğunu görmekteyiz. Özellikle yavrularımızın iyi eğitilmesi geleceğe hazırlanması hepimizin ortak amacı olmalıdır. Geleceğimiz, gözbebeğimiz sevgili yavrularımızın bilimin öngördüğü çerçeve içerisinde yeteneklerinin öngördüğü en üstün başarıya ulaştırmak hepimizin öncelikli amacıdır. Öğrencilerimizin değerlerine bağlı barışçı çevreci, ülke ve dünya sorunlarının farkına varan düşünen düşündüğünü uygulayabilen iyi ve güzelin yanında tavır alan bireyler olarak aydınlık Türkiye için yetişmelerini hedefliyoruz.

Kıymetli öğretmenlerimiz, ülkemizde 15 Temmuzda bir darbe girişimi yaşandı. Darbeciler, vatan hainleri, fetöcüler demokrasimizi ve hukukumuzu ayaklar altına almaya çalıştılar. Ama bu millet birlik ve beraberliğinden ödün vermeyerek meydanı onlara bırakmadı. Siz değerli öğretmenlerimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da özveriyle çalışarak çocuklarımızı eğiteceksiniz. Tabii ki dikensiz gül bahçesi olmayacak. Sizler bu zorlukların üstesinden sevgi ve hoşgörü ile geleceksiniz.

Sevgili velilerimiz; Sizler yanlarında en fazla vakit geçiren kişiler olarak onlara daha fazla ilgi göstereceksiniz. Çocuklarımızı okula göndererek işiniz bitmedi. Okul idaresi ile daima iletişim içinde olacaksınız.

Sevgili öğrenciler; sizler artık ailenizden sonra ikinci yuvanıza geldiniz. Siz istemeseniz de saatler, günler aylar yıllar çok çabuk geçecek, önemli olan bu zamanı lehimize çevirebilmek. Şimdiden bir idealiniz olsun. Hiç unutmayın ki sizin gibi vatanını milletini seven öğrencilere ihtiyacımız var. Küçüklerinize karşı sevgide büyüklerinize karşı saygıda kusur etmeyin. İlçemizde eğitim öğretime sundukları katkılardan dolayı Milletvekilimiz Sayın Ali Aydınlıoğlu´na, Belediye Başkammız Sayın Kamil Saka´ya çok teşekkür ediyorum. 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilçemize ve yurdumuza hayırlı olmasını diliyor ve saygılar sunuyorum." dedi.

 

Milletvekili Ali Aydınlıoğlu "Hükümet olarak hâzineden en büyük payı Milli Eğitim Bakanlığı yatırımlarına ayırdık." dedi.

 

            İktidar Partisi Milletvekili Ali Aydınlıoğlu da bir konuşma yaparak; "Değerli veliler ve sevgili öğrencilerimiz ben de böyle güzel bir günde ilköğretim haftasının açılışında sîzlerin arasında olmaktan duyduğum memnuniyeti belirterek hepinizi sevgiyle saygıyla hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

Bu yaz tatilinde hepimizi çok üzen Fetö terör örgütü tarafından düzenlenen alçakça saldırıyı hepimiz gördük. Millet olarak çok üzüldük. 241 vatandaşımız vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan canını feda etti. Eğer onlar olmasaydı bizler belki de bu eğitim öğretim dönemini açamayacaktık. Allah hepsinden razı olsun, mekânları cennet olsun. 2193 yaralımıza da Allah şifa versin inşallah. Ülkemiz cennet gibi bir ülke, bizler sizin geleceğiniz için durmadan çalışıyoruz, örneğin hükümet olarak hâzineden en büyük payı milli eğitim bakanlığı yatırımlarına ayırdık. Gelişmiş ülkeler eğitim öğretimdeki yüksek standartlara ulaşmakla teknolojiyi yakalamış, biz de inşallah onlarla yarışacağız. Biz istiyoruz ki toplumun füzesini uçağını tankını bilgisayarını yapan gençlerimiz olsun. Ülkemizi güzel günlere hep beraber taşıyalım. Fedakâr öğretmenlerinizi, ailenizi, birbirinizi, vatanınızı ve milletinizi sevin. Biz sîzlerden çok ümitliyiz." dedi.

            Konuşmaların ardından ilçemiz Kaymakamı Ali Sırmalı, İktidar Partisi Milletvekili Ali Aydınlıoğlu ve Belediye Başkanı Kamil Saka´ya birinci sınıf öğrencileri tarafından çiçek takdim edildi. Şehit Kadir Altınöz İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafında hazırlanan ront gösterisi ile program sona erdi.

 

            İlçemizde bu yıl okul öncesinde 1665, ilkokul da 6590, ortaokul da 7356, lisede,7152 toplam da ise 22.772 öğrenci öğrenim görecek olup; 1543 öğretmen ve diğer eğitim personeliyle İlçemiz eğitim camiası 2016-2017 eğitim öğretim yılına başlamış bulunmaktadır.

 

20-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-2016

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.