BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Öğretmen Yazarlar Projesi Başladı.

İlçemizde Öğretmen Yazarlar Projesi Başladı.

 

Geçtiğimiz öğretim yılında okul bültenlerinde BENGİ-Değerlerimizle Adım Adım Projesi kapsamında ortaokul ve liselerimizde öğrenim gören öğrencilerimizin yazdıkları şiir, deneme ve öykü türündeki eserler Türkçe-Edebiyat öğretmenlerimizce seçilmiş olup, basımı yapılmaktadır. Projemizin devamı olarak bu öğretim yılında ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce “Öğretmen Yazarlar Projesi” başlatılmıştır. 

Bu projeyle ilçemizdeki resmi/özel tüm okul ve kurumlarda görev yapan yönetici ve öğretmenlerimizin öykü, şiir, deneme, makale türlerinde yazacakları eserler derlenerek kitap olarak bastırılacaktır. Öğretmenlerimizin yeteneklerini sergilemelerine imkân sağlamak amacıyla hazırlanan ve ilçemizdeki tüm yöneticilere, öğretmenlere duyurusu yapılmış olan bu projeye emekli öğretmenlerimiz de katılabilecektir. Katılacak eserlerin eğitim ve öğretmenlik ile ilgili olması ya da “sevgi, saygı, sorumluluk, adalet, yardımseverlik, dürüstlük, güven, hoşgörü, alçak gönüllülük, özgüven, empati, sabır ve vatanseverlik” gibi değerler eğitimi temalarıyla örtüşmesi, özgün olması, A4 sayfasında, 12 puntoluk harflerle ve Times New Roman karakterinde hazırlanması gerekmektedir. Son katılım tarihi 17/12/2018 olan projeye katılacak öğretmenlerimiz eserlerini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Büroya elden teslim edileceklerdir. 

Hazırlanacak olan kitabın basım işleminin 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sonunda tamamlanması planlanmaktadır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.