BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Düzenlendi.

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Düzenlendi.

İlköğretim Haftası Kutlama Programı 28/09/2015 tarihinde İstiklal İlkokulu’nda yapıldı. Törene İlçemiz Kaymakamı Ali SIRMALI, Garnizon Komutan Vekili Albay Ender TUFAN, Belediye Başkanı Kamil SAKA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, daire amirleri, parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.


            Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, “Bugün ilçemizde 22 bin 750 öğrenci ve bin 569 personelle eğitim ve öğretim sürecini başlatmış bulunmaktayız. Hepimizin bildiği gibi, bu öğretim yılında da İlköğretim ve Ortaöğretim düzeyindeki bütün resmi ve özel okul öğrencilerimizin ders kitapları bakanlığımızca bedelsiz olarak verilmiştir. Ayrıca 56´sı özel eğitim öğrencisi olmak üzere toplam 512 öğrencimiz yine bedelsiz olarak okullarına taşınmakta ve öğle yemeği verilmektedir” dedi.

 

İlçemiz Kaymakamı Ali SIRMALI ise, “Gelişmiş ülkelerde en büyük yatırımların eğitim alanında olduğunu görmekteyiz. Bir ülkenin gelişmişliğinin en büyük göstergesi eğitim seviyesidir. Özellikle geçmişimizden pişman olmamak, geleceğimizden kaygı duymamak için çocuklarımızın eğitimine büyük önem vermeliyiz. Çocuklarımızın çevreci, düşünen, düşündüğünü uygulayabilen, yeniliklere açık, soran, sorgulayan şekilde yetiştirmek en büyük arzumuzdur. Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı tüm öğretmen, öğrenci ve eğitim çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve folklor gösterileri sunuldu. Bu yıl birinci sınıfa başlayan minik öğrenciler, abi ve ablalarının el ele kurdukları sevgi köprüsünün altından geçerek sınıflarına alındı. 
Kaymakam Ali SIRMALI, eşi Nuray SIRMALI, Garnizon Komutanı Vekili Albay Ender TUFAN, Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA ve protokol üyeleri birinci sınıfları ziyaret ederek başarılar diledi. 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.