BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karagözoğlu İlkokulu’ndan “Matematik Olimpiyatları’’ Projesi

Karagözoğlu İlkokulu’ndan “Matematik Olimpiyatları’’ Projesi

 

 

BENGİ Projesi kapsamında Edremit İlçesinde öğrencilerin matematiğe olan ilgilerini arttırabilmek amacıyla Karagözoğlu İlkokulu Müdürlüğünce Matematik Olimpiyatları Yarışması düzenleniyor.

Proje kapsamında İlçe genelinde ilkokul 4. Sınıf öğrencilerinin katılabileceği ödüllü matematik olimpiyatları yarışmasına son başvuru  tarihi 20/04/2018. Başvuru yapacak öğrenciler, kendi okullarına yada Karagözoğlu İlkokulu’na gidip katılım başvurusu yapabilecekler. Yarışmada dereceye giren öğrencilerden birinci yarım altın, ikinci çeyrek altın, üçüncü olan öğrenci de gram altın ile ödüllendirilecek. 

Çocukların erken yaşlarda matematiğe olan ilgilerini artırmak, yeteneklerinin farkına varmalarını sağlamak, matematikle ilgili çalışma yapmalarına fırsat oluşturmak gayesiyle bu yarışmayı düzenleyeceklerini belirten Karagözoğlu İlkokulu Müdürü Hasan Delibey; “Gerçekleştireceğimiz Matematik Olimpiyatıyla, öğrencilerimize farklı bir heyecan yaşatmanın coşkusu içerisindeyiz. Buradaki amacımız; ilçemiz okullarından gelen öğrencilerimizin kaynaşmasını sağlamanın yanında, öğrencilerimizin matematiğe karşı olan ön yargılarını kırarak, matematiği seven ve bu alandaki bilgisine güvenen başarılı öğrencilerin ilgilerini çekmek ve yeteneklerini ortaya çıkartmaktır. Bu çalışmada gönüllü olarak görev alan öğretmenlerimizden Refikanur Orhan Dolgun, Özlem Gölcü, Serap Naciye Gördesli, Burçin Türksel, Engin Dikilitaş, Hanife Kuzgun, Kadriye Şener, Halil Karahan, Sezgin Asar, Deryanur Akkuş ve Arda İpek´e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.’’ diyerek, İlçede bulunan ilkokulların 4. sınıfında okuyan tüm öğrencilerin yarışmaya katılımlarını beklediklerini belirtti. 

 

09-04-2018

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.