BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakamımız Turgay ÜNSAL, TÜBİTAK İHA "Göktürk Kartalları" Ekibini Makamında Ağırladı.

Kaymakamımız Turgay ÜNSAL, TÜBİTAK İHA

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup ÖZBEK, bu yıl TÜBİTAK tarafından ilki düzenlenen Türkiye Liseler Arası İnsansız Hava Aracı (İHA) Projesi Yarışması Türkiye finallerinde ilçemizden bir ilke imza atan  "Göktürk Kartalları" İHA Projesi mimarı Edremit Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencileri ile birlikte Kaymakamımız Turgay ÜNSAL'ı ziyaret etti.

 

                Edremit Anadolu Lisesi öğretmenleri Mehmet KESKİN ve Tolga ARSLAN ile  öğrencileri Mehmet YÜKSEL, Meltem KUZEY, Hüseyin Barış ÖZÇELİK, Tahir ÇEBİ ve Melih Kaan İNCEÇAYIR tarafından hazırlanan;  TEKNOFEST'e Balıkesir'den davet edilen tek proje olan "Göktürk Kartalları" isimli proje ile ilgili bilgiler alan Kaymakam Turgay Ünsal, "Türk Savunma Sanayinde yerli ve milli olarak ürettiğimiz gurur kaynağımız İHA ve SİHA'larla adımızı duyurduğumuz şu günlerde, Edremit Anadolu Lisemiz öğretmenleri ve öğrencileri tarafından tasarlanan İHA projesi olan "Göktürk Kartalları" projesi ilçemiz ve ilimiz  adına gurur verici  bir projedir. Teknolojiye odaklanarak araştıran, üreten ve ilçemizin adını duyuran, başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm proje ekibini canı gönülden tebrik ediyorum." dedi.

 

31-08-202031-08-202031-08-202031-08-202031-08-2020

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.