BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Okuma Etkinliğinde Altınoluk Fernur Sözen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi İl 1.’si Oldu.

Kitap Okuma Etkinliğinde Altınoluk Fernur Sözen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi İl 1.’si Oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından ilimiz genelinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştirmek, okuduğu kitabın anlama seviyesini görmesini sağlamak, güven duygusunu geliştirmek ve Türkçeyi doğru, güzel, etkili kullanma becerisini geliştirmek amacıyla, 10-11-12 sınıflar düzeyinde, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen Simyacı (Paulo Coelho), Her Şey Seninle Başlar (Mümin Sekman), Osmanlı´nın Şifreleri (Talha Uğurluel), Biz Osmanlıyız (Yavuz Bahadıroğlu), Gün Olur Asra Bedel (Cengiz Aytmatov) isimlerinde beş adet kitabı yaz tatilinde okuyan öğrenciler, ilçe ve il bazında iki aşamada gerçekleştirilen ‘’Kitap Okuma Etkinliği Yarışmasına’’ İlimiz genelinde 15.340 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisinin yaklaşık yüzde 40’ı yani, 6.621 öğrenci bu etkinliğe katıldı ve ilçelerde yapılan sınavda başarı gösteren 67 öğrenci, 26 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen il sınavında yarıştı.

Yarışmaya katılan, İlçemiz Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Alper DAĞ, birinci aşamada İlçe birincisi, ikinci aşamada ise İl birincisi oldu. Altıeylül 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, ile eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.  Kitap Okuma Etkinliği yarışmalarında dereceye giren öğrencilere “Başarı Sertifikaları” ve ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

 

30-10-201730-10-2017

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.