BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi Semineri Düzenlendi

Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi Semineri Düzenlendi

             “Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi” konulu seminer 10 Eylül 2015 tarihinde Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda emekli öğretmen Semra FİRENGİZ tarafından gerçekleştirildi.

          “Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi” konulu seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri PEKŞEN, Gömeç İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner BAHADIR,  Mustafa FİRENGİZ, Edremit, Burhaniye, Havran ve Gömeç ilçelerinden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İHL Meslek Dersleri öğretmenleri katıldı.

 

ÜSLUBUMUZ KUR’AN’IN ÜSLUBU OLMALI


            Semra FİRENGİZ, “Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi” konulu seminerinde Kur’an-ı Kerim’in hayatımızdaki yeri ve önemini ayetler ışığında dile getirdi. “Üslubumuz Kur’an’ın üslubu olmalı, yumuşak bir üslupla, sevgiyle ve muhabbetle konuşmalıyız. Başkalarına kızarak söylediğimiz her iddiayı kaybederiz. Kızmadan yumuşak ve sevgi tonuyla konuşmak durumundayız. Güzel konuşmanın ne olduğunu da Kur’an anlatır. Sabırlı olun ahlaklı olun. Dengeli olun. İyi bir dinleyici olun. Peygamberimiz sözün tamamını dinler ve güzelini anlarlar. Planlı ve strateji sahibi olun. Allah Kur’an’a kurban olmayı dünyaya sultan olmaya tercih edenlerden eylesin.” sözlerinin ardından kendisinin yazdığı “Sitem” şiiriyle konuşmalarını tamamladı.

        “Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi” konulu seminere değerli katkılarından dolayı Semra FİRENGİZ hanımefendiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ tarafından Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Yasin KARADAVUT tarafından yapılan Hat Çalışması hediye edildi. 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.