BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kuru Üzüm Dağıtımı Yapıldı.

Kuru Üzüm Dağıtımı Yapıldı.

           İlçemiz Şehit Öğretmenler İlkokulu’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin ACAR ve İlçe Sağlık Müdürü İbrahim Burak CAN’ın katılımları ile Millî Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü Okul Üzümü Dağıtım Programı kapsamında kuru üzüm dağıtımı gerçekleştirildi.

            İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin ACAR öğrencilere kuru üzümlerin üretimden tüketime; tarladan bizlere ulaşana kadar geçirdiği aşamaları anlattı.

             İlçe Sağlık Müdürü Dr. İbrahim Burak CAN, çocukların sağlıklı gelişimleri ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmaları için kuru üzümün tüketilmesi gerektiği hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Okul Üzümü Dağıtım Programı hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ; “ Okul Öncesi ve Temel Eğitim Birinci Kademe Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı Programı kapsamında anaokulu, uygulama sınıfı ve temel eğitim birinci kademe (ilkokul) öğrencilerine Okul Sağlığı Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması ile öğrencilerin yeterli ve dengeli beslenmeleri, sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması amacıyla okullarda kuru üzüm dağıtımına başlanıldığı, çocuklarımıza dağıtılacak sultani çekirdeksiz kuru üzümün 25’şer gramlık paketler halinde hazırlandığını, kuru üzüm dağıtımının Salı ve Perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün; toplamda ise 4 defa planlandığını, ilçemizde toplam 8258 öğrencinin bu hizmetten yararlanacağını” söyledi.  

            Kuru Üzüm Dağıtım Programı kapsamında ayrıca Karagözoğlu İlkokulu’nda yapılan kuru üzüm dağıtım törenine de İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat KAYA katıldı. 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.