BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kuvâ-yi Milliye Haftamız Kutlu Olsun.

Kuvâ-yi Milliye Haftamız Kutlu Olsun.

 

 

Milli şair Mehmet Akif'in

"Sahipsiz kalan milletin batması haktır.

Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır." diyerek vatan savunmasına çağırdığı; "Asım'ın Nesli diyordum ya nesilmiş gerçek

İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek." diyerek gururunu ifade ettiği o milletin, vatanına sahip çıkmak için canını hiçe sayan aziz evlatlarını anma günü bugün: Kuvâ-yi Milliye.

Balıkesir'de, Çanakkale'de, İzmir'de, yurdun bir karış toprağını dahi düşman eline bırakmamak için gözünü budaktan sakınmayan Balıkesir'imizin medarı iftiharı Seyit Onbaşıların, Hasan Tahsinlerin, Şehit Hamdibeylerin şimdi yalnızca isimleri farklı. Milletimizde yine aynı fıtrat, aynı ruh, aynı maya. 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi halkımız gösterdi ki bu millet nice Seyit Onbaşılar, nice Hasan Tahsinler, nice Şehit Hamdibeyler yetiştirmeye devam ediyor, edecek. Bu bilinçle başta yüzyıllık Kuvâ-yi Milliye ruhunu hala içinde yaşatan Balıkesirli hemşehrilerimiz olmak üzere Aziz milletimize saygı ve sevgilerimi sunarım. Kuvâ-yi Milliye şehitlerimiz nezdinde vatan uğruna şehadet mertebesine erişmiş tüm şehitlerimize rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Yakup Özbek 

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.