BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy'u Torunu Selma Ersoy Argon'dan Dinledik.

Mehmet Akif Ersoy'u Torunu Selma Ersoy Argon'dan Dinledik.

 

İstiklal Marşımızın kabulünün 100.yılında ilçemizde anlamlı bir etkinliğe imza atıldı. Ülkü Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerimizin girişimleriyle gerçekleştirilen "Dedem Mehmet Akif" adlı söyleşide Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u torunu Selma Ersoy Argon ile konuştuk. Yoğun katılımla gerçekleştirilen söyleşi esnasında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Özbek, öğretmen ve öğrencilerimizle paylaştığı kıymetli bilgiler için Selma Ersoy Argon Hanımefendiye teşekkür etti. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Özbek konuşmasında şu ifadelerle tamamladı:

"Öğretim vazifemiz yanında öğrencilerimizin ruh ve zihin dünyalarını Asımlar, Mehmetler, Akifler yetiştirme yolunda özveriyle şekillendiren eğitim camiamız adına şunu belirtmek isterim: Merhum Mehmet Akif'in fikirlerinin öğretilerinin bizim için kıymeti çok büyüktür. O ve eserleri en önemli milli ve manevi değerlerimizdendir. Bu önemli değeri gelecek kuşaklara sizden aldığımız çok değerli bilgiler ışığında aktarmaya devam edeceğiz. Biz İstiklal kahramanlarımıza olan borcumuzun bilincindeyiz. Onların kahramanlıklarını ve fedakârlıklarını anlatmadığımız, Milli Şairimizin kaleme aldığı dizeleri zihnine ve kalbine işlemediğimiz hiç bir çocuk kalmayıncaya dek onlara olan borcumuzu ödenmiş saymayacağız. 

Bu anlamlı buluşmayı düzenleyen Ülkü Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, kıymetli bilgilerini bizlerle paylaşan Selma Ersoy Argon Hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum. Bu yıl 100. yaşını kutladığımız ve benzersiz bir eser olan İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyorum."

 

05-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-2021

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.