BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liselerine Yönelik Kitap Okuma Yarışması Düzenlendi.

Meslek Liselerine Yönelik Kitap Okuma Yarışması Düzenlendi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Meslek Liselerine Yönelik düzenlenen “Kitap Okuma Yarışması’’ bugün Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.  Gençlere, Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerilerinin kazandırılması, serbest zamanlarının yararlı ve etkili olarak değerlendirilmesi, okuma, anlama, yorumlama, duygu ve düşüncelerini ifade edebilme becerilerinin artırılması ve kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya her okuldan 30 öğrenci katıldı.

Öğrencilere yarışmada komisyonca belirlenen 5 kitaptan, “Uçurtma Avcısı (Halit Hüseyni), Küçük Ağa (Tağrık Buğra), Çile (Necip Fazıl Kısakürek), Dede Korkut Hikayeleri, Bir Bilim Adamının Romanı (Oğuz Atay), eserlerinden 50 soru,test şeklinde uygulandı. 

Yarışmada, Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Yeşim Baran birinci, Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Esmanur Kaya ikinci, Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Bahar Babayiğit üçüncü oldu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.