BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Ve Yaygınlaştırılması Toplantısı Yapıldı.

Mesleki Ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Ve Yaygınlaştırılması Toplantısı Yapıldı.

       İlçe Hayat Boyu Öğrenme ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı’nda alınan karar gereğince Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf KOÇ başkanlığında, Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Sayın Şaban ALTINSUYU, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü ve Edremit de faaliyette bulunan Meslek Odası Başkan ve temsilcilerinin katılımıyla toplantı yapıldı. 

        Toplantıda Oda Temsilcileri tarafından kalifiye eleman bulma konusunda sıkıntı çekildiği, öğrencilerin severek yapacakları bölümlere yönlendirilmesinin yararlı olacağı belirtildi. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf KOÇ “ Toplantının çok faydalı olduğunu, Mesleki Eğitimde kalitenin arttırılması ve Mesleki Eğitimin yaygınlaştırılması için çalışacaklarını, Meslek Liselerimizin okullarda daha iyi tanıtılması için çalışma yapacaklarını, okullarımızdaki mevcut bölümlerin ihtiyacı karşılayacak şekilde yeniden düzenlenmesi için çalışacaklarını, bölümlerdeki araç gereç eksikliklerinin giderilmesi için de gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti.

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.