BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzün GMKA Projelerinde Yeni Başarısı

Müdürlüğümüzün GMKA Projelerinde Yeni Başarısı

 

GMKA (Güney Marmara Kalkınma Ajansı ) 2018 Yılı Teknik Destek Programı 5. dönem sonuçları açıklandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Koordinatörü Yıldız Koçyılmaz Artan, Zeytinli İlkokulu Müdür Yardımcısı Turan Yalçınkaya ve Zeytinli Ortaokulu Bilişim Öğretmeni Aysel Korkmaz tarafından hazırlanan “Geleceği Yazmak İçin 10 Çok Geç; Temel Eğitim Sınıf Öğretmenleri İçin Kodlama ve Robotik Uygulayıcı Eğitimi” adlı proje hibe almaya hak kazandı.

Proje kapsamında ilçemizde bulunan 25 ilkokulda görev yapan sınıf öğretmenliği branşındaki 25 öğretmenlerimize eğitim verilecek. Geleceği Yazmak İçin 10 Çok Geç; Temel Eğitim Sınıf Öğretmenleri İçin Kodlama ve Robotik Uygulayıcı Eğitimi’nde Z kuşağını geleceğe hazırlayan Temel eğitim 3. Sınıf Öğretmenlerinin; Teknoloji üreten ve dijital çağda söz sahibi bir ülke olabilmemiz için öğrencilere küçük yaslardan itibaren kodlama ve robotik eğitimi verilmesinin önemi konusunda farkındalıklarını arttırmak; Kodlama ve robotiğin temel prensiplerini öğrenmelerini ve bu konuda teorik ve uygulamalı olarak yetkinlik kazanmalarını sağlamak; Kodlama ve robotik eğitiminin ilkokul seviyesindeki öğrencilere hangi yöntem ve tekniklerle verilmesi gerektiğini ve robotiğin diğer derslerle nasıl ilişkilendirileceğini öğrenmelerini sağlamak; zamanlarının büyük bölümünü teknoloji ile geçiren çocukların bu ilgilerini onlara fayda sağlayacak şekilde yönlendirerek onları üretken kılmalarını sağlamak amaçlanmıştır. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç: “Edremit ilçesi olarak proje yazma ve uygulamada oldukça iyi bir düzeydeyiz. Hizmet odaklı eğitim anlayışımızla, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un açıkladığı gibi beceri atölyelerinde görev yapacak öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini arttırmak amacıyla, öğretmenlerimizin mesleki gelişimini önemsiyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2018 yılında Güney Marmara Kalınma Ajansına Teknik Destek Programı Projeleri kapsamında yaptığımız 5. başvuru da hibe almaya hak kazandı. Bu bizim için gurur verici büyük bir başarıdır. Özel Büro Koordinatörü Yıldız Koçyılmaz Artan, Zeytinli İlkokulu Müdür Yardımcısı Turan Yalçınkaya ve Zeytinli Ortaokulu Bilişim Öğretmeni Aysel Korkmaz’ı bir kez daha tebrik ediyorum. GMKA Teknik Destek Projeleri ile yüzlerce öğretmenimiz daha iyi eğitim verebilmek için farklı konularda eğitimler aldılar, uygulamalara başladılar. Biz bu yolla Edremit İlçesinde eğitim kalitesini yükseltmeye çalışıyoruz. Yeni projemiz ilçemize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun.” dedi.

 

 

21-11-201821-11-201821-11-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.