BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri ile BENGİ ve HEDEF 3’te 3 Projeleri Toplantısı Gerçekleştirildi.

Okul Müdürleri ile BENGİ ve HEDEF 3’te 3 Projeleri Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda resmi/özel tüm okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla Balıkesir’de başlatılan BENGİ projesi ve bu proje bağlamında ilçemizde gerçekleştirilen Hedef  3’te 3 projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Gündem Maddelerini Sayın Valimizin bizzat katılımlarıyla Ayvalık’ta gerçekleşen BENGİ Çalıştayı ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Hedef 3 ’te 3” projesinin oluşturduğu toplantıda, okul müdürlerimiz vizyonu ülkemizi 2023-2071 hedeflerine taşıyacak gençler yetiştirmek olan BENGİ proje çalıştayında edindikleri bilgileri ve notlarını paylaştılar. Ayrıca toplantıda projenin Akademik başarı, Değerlendirme, Toplum Aile Çevre ve Sosyal Etkinlikler ana başlıkları altında  toplandığı belirtildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç çalıştayda öne çıkan kavramlar arasında, eğitimde ve her alanda başarılı olabilmek için gerçekleştirilen proje ve çalışmalarda her çocuğa dokunulması gerektiği; bu yüzden de tüm yöneticilerimizin sahada olması gerektiği düşüncesinin yer aldığını belirtti. Ardından “Biz de bu sözlerden yola çıkarak Edremit’te eğitim-öğretimin kalitesini artırmak ve öğrencilerimizin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlamak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunun için de paydaşlarımızın hepsini işin içine katacağız. Hem çalıştayda kazandıklarımız hemde kendi hazırlamış olduğumuz Hedef 3’te 3 projesiyle Edremit’te eğitim alanında bir sıçrama yapmalıyız” dedi.

 

Edremit’te Hedef 3’te 3 Projesi 

İlçemizde de Edremit Kaymakamlığı Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile hayata geçirilen Hedef 3’te 3 Projesi ile de ilçemizin akademik başarısının artırılması hedeflenmekte ve 3 yıl içerisinde ilk 3 ilçe arasında yer alması amaçlanmaktadır.  Toplantıda Hedef 3’te 3 proje faaliyetlerinin yürütülmesi konusunda da gerekli hassasiyetin ve duyarlılığın gösterilmesi gerektiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; “İlk deneme sınavımızı başarıyla gerçekleştirdik. Bundan sonra da deneme sınavlarımız seminer ve bilgilendirme çalışmalarımız devam edecek olup; okullarımızda bu konuda öğrencilerimizin ve velilerimizin bilgilendirilmesi çok önemlidir. Bu konuda da rehber öğretmenlerimizden oluşan proje faaliyetleri gözlem kurulu tarafından okullarımızdaki  çalışmalar izlenerek raporlaştırılacaktır.” dedi. 

 

 

22-11-201622-11-201622-11-201622-11-201622-11-201622-11-201622-11-2016

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.