BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretime Geçiş, Tercih Ve Yerleştirme İşlemleri Toplantısı Yapıldı.

Ortaöğretime Geçiş, Tercih Ve Yerleştirme İşlemleri Toplantısı Yapıldı.

 

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme kılavuzunun yayınlanması ile birlikte yerleştirme takvimi de belli oldu. Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi İlçemizde de ortaokullardan mezun olan öğrenciler 02-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında tercih işlemlerini gerçekleştirecekler.

Ortaöğretim kurumları tercih işlemlerinde tereddütlere meydan vermemek ve tercih kılavuzu işlemleri hakkında bilgilendirmelerde bulunmak üzere Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç başkanlığında yapılan toplantıya; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Öney, ilçemizde bulunan tüm resmi ortaokul, lise müdürleri ve tercih işlemlerinden sorumlu rehber öğretmenler katıldı.

Ortaöğretime Geçiş Tercihlerinin 2-13 Temmuz tarihlerinde yapılacağını belirten Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, tercihlerin https://e-okul.meb.gov.tr internet adresi üzerinden veya okul müdürlüklerine müracaatla yapılacağını, yerleştirme sonuçlarının ise 30 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacağı ifade ederek, bundan sonra yerleşemeyen ya da yerleştiği okuldan başka bir okula kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için yerleştirmeye esas nakil tercihlerinin ise 6 Ağustos- 6 Eylül tarihlerinde 4 dönem halinde gerçekleşeceğini dile getirdi. 

Daha sonra, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Öney tarafından, tüm ortaokul ve lise müdürlerine Bakanlığımızca yayımlanan kılavuz doğrultusunda Ortaöğretime yerleştirmede dikkat edilecek hususlar ile okul müdürlerinin yapacağı iş ve işlemler detaylı bir şekilde anlatıldı. Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, öğrencilerin ve velilerin tercihlerini sağlıklı ve doğru bir şekilde yapabilmelerine imkan sağlamak ve onlara rehberlik etmek amacıyla, 26 okulda tercih danışmanlık komisyonu oluşturulduğunu ve komisyon kurulmayan okulların öğrencilerinin de danışmanlık hizmetinden yararlanabilmesi için 2 mobil komisyon görevlendirildiğini belirtti.

 

03-07-201803-07-201803-07-201803-07-201803-07-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.