BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Otizmin Farkındayız Onların Yanındayız.

Otizmin Farkındayız Onların Yanındayız.

 

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında İlçemiz Akçay Saniye Karagözoğlu Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi öğretmen ve öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç’u makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; bugün otizmli çocuklarımızı daha çok düşünmeli, daha da önemsemeli ve onlar için daha fazla neler yapabileceğimizi konuşmalıyız.  Unutmayalım ki bu çocuklarımız, yürekleri merhamet duygusu ile dolu, karşılıksız ve safça seven, en önemlisi de sevilmeyi gerçekten hak eden bireylerdir. Onların yaşama olan bağlılıklarında, içten gülüşlerinde ve sınırsızca sundukları sevgilerinde insan olarak yaşamın bizlerden neler beklediğini görür; hayatımızın ne kadar anlamlı olduğunu hatırlarız. 

Tüm öğrencilerimizin olduğu gibi otizmli öğrencilerimizin de toplumda bir birey olarak yerlerini almaları, kendilerini tanımaları ve yeteneklerini keşfetmeleri için gerekli eğitimi alarak donanımlı bireyler olarak yetişmeleri en önemli amacımızdır.  Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz.” dedi. 

 

 03-04-201803-04-2018

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.