BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Canan KARATAY Edremit’te

Prof. Dr. Canan KARATAY Edremit’te

          Karatay, İlçemiz Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Şükrü Tunar Kültür Merkezi´nde düzenlenen konferansta konuştu. Konferans öncesinde Edremit Kaymakamı Ali SIRMALI, Belediye Başkanı Kamil SAKA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ ve daire amirleriyle Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğle yemeğine katılan Karatay  batılı ülkelere göre Türk mutfağının daha sağlıklı olduğunu söyledi.

 

Sağlıklı Beslenmenin Sırrı Tencerede


          Yemeğin ardından Şükrü Tunar Kültür Merkezindeki  konferansta konuşan Prof. Dr. Canan Karatay, tencerede pişirilen yemeğin daha faydalı olduğunu belirterek; "Türk mutfağının tencere yemeği önemlidir. Amerika´da, İngiltere´de tencere yemeği bilmezler. Kuru fasulyemizi, barbunyamızı, zeytinyağlı yiyeceklerimizi bilmezler." dedi.

Paketlenmiş veya konserve türü yiyeceklerde zararlı maddeler bulunduğunu belirten Karatay, özellikle çocukların bu tür gıdalardan uzak durması gerektiğini vurguladı.

 

 

Türk Kahvesi Önemli Bir Antioksidan


          Türk kahvesinin çok önemli bir antioksidan olduğunu söyleyen Karatay, "Şekersiz, sade olmak kaydıyla bir fincan Türk kahvesinin, bir domatesten 100 kat daha antioksidan etkisi vardır." dedi. 

           Türk halkının zeytinle beslendiğini kaydeden Karatay, "Genetiğimizde var. Lütfen zeytinden, zeytinyağından ve cevizden uzaklaşmayın." ifadelerini kullandı.

          İlçemizden pek çok vatandaş ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen konferansta  dinleyicilerin sorularını da yanıtlayan Karatay, sevecen ve sempatik tavırlarıyla da büyük beğeni topladı. 

 

21-12-201521-12-201521-12-201521-12-201521-12-201521-12-2015

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.