BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"4006 Tübitak Bilim Fuarları"nda İlçemizdeki Okulların Başarısı Türkiye Ortalamasının Üstünde

"4006 Tübitak Bilim Fuarları"nda İlçemizdeki Okulların Başarısı Türkiye Ortalamasının Üstünde

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak açılan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programında ilçemiz bu yıl 9 Bilim Fuarı ile Türkiye ortalamasının üstünde yer aldı. TÜBİTAK tarafından ülke genelinde ortaokul ve liselerden yapılan 13.541 başvurudan 4.678 projenin desteklenmesine karar verilmiştir. TÜBİTAK Projelerinde Türkiye ortalaması % 34.5 olurken İlçemizin projeleri %45 başarıyla Türkiye ortalamasının üstünde yer alarak bizleri gururlandırmıştır.

Projesi desteklenmeye hak kazanan; Mevlana Ortaokulu, Güre Atatürk Ortaokulu, Göbelezoğlu Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Edremit 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu, Edremit Anadolu Lisesi, Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi ve Hamiyyet- Ferudun Sözen Özel Eğitim Uygulama Okulu 2. Kademe Bilim Fuarlarını Nisan ve Mayıs aylarında düzenleyecekleri sergiler ve etkinliklerle gerçekleştirecekler.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç: “İlçemiz TÜBİTAK Projelerini yazma ve uygulama konusunda çok deneyimli ve başarılı bir konumda yer almaktadır. Geçtiğimiz yıl da TÜBİTAK Projelerinde hem Balıkesir il genelinde birinci sıradaydık hem de Türkiye ortalamasının üstündeydik. Bu sonuç bizim için sürpriz olmadı. Bu yıl da Türkiye ortalamasının üzerindeki başarımızı planlı çalışmamıza, öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerimizin gayretlerine borçluyuz. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı’na başvuru yapan tüm okullarımıza teşekkür eder, bilimsel çalışmalara katılımlarından dolayı öğrencilerimizi, öğretmen ve okul yöneticilerimizi tebrik ederiz. Nisan ve Mayıs aylarında düzenlenecek Bilim Fuarlarımızı heyecanla bekliyoruz.” dedi.

 

 

27-12-201827-12-201827-12-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.