BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Ersin Yazıcı Edremit Öğretmenleri İle Buluştu.

 Sayın Valimiz Ersin Yazıcı Edremit Öğretmenleri İle Buluştu.

 

 

            Sayın Valimiz Ersin Yazıcı Balıkesir Eğitimde Niteliğin Geliştirilmesi ve İzlenmesi BENGİ projesi kapsamında Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Şükrü Tunar Kültür Merkezinde hazırlanan programda Edremit öğretmenleri ile bir araya geldi. Programa Balıkesir Valisimiz Ersin Yazıcı, Edremit Kaymakamımız Ali Sırmalı, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç, Şube müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunması ile program başladı.

Programın başında söz alan  Kaymakamımız Ali Sırmalı: "Sayın Valimizin başlatmış olduğu BENGİ Projesi ile ilçemizde Akademik Başarı, Değerler Eğitimi, Sosyal- Kültürel- Sanatsal- Sportif Faaliyetler, Okul-Aile- Toplum Çalışmaları alanlarında oluşturulmuş projeler okullarımızda başarı ile uygulandı. BENGİ Projesi 1 yaşında. Özellikle Akademik Başarı alanında ilçemizde Kaymakamlığımızın, Belediyemizin katkılarıyla uygulanan projeler de meyvelerini vermeye başladı. İlçemizin projelerde gösterdiği başarılardan dolayı çok mutluyuz." dedi.

BENGİ Projesi yürütme ekibi adına bir sunum gerçekleştiren Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nı himayelerinde hayata geçirdiğimiz BENGİ Projesinin, eğitim ve öğretimin niteliğini artırıp, Balıkesir´de birliktelik ruhunu yakalamak adına güzel bir proje olduğunu belirtti. “Balıkesir’in eğitim camiamızdan beklediği fedakârlığı gönülden ve severek yapacak ortak değerlerimizi paylaşarak geleceğimizi kuracak ve inşallah her sene daha ileriye giderek yeni başarı hikayelerini birlikte yazacağız.” dedi

 

Sayın Valimiz  Ersin Yazıcı: “En kıymetli varlığımız, canımız, ciğerimiz, çocuklarımız sizlere emanet. Lütfen emanetlere sahip çıkalım ” dedi.

EN BÜYÜK FAKTÖR EĞİTİM

Balıkesir´de eğitimin kalitesinin artması için gayret gösterdiklerini vurgulayan Sayın Valimiz Ersin Yazıcı ise, " Bir ülkenin gelişmesinde, kalkınmasında en büyük faktör eğitimdir. Bu nedenle sürekli olarak okullarımızı ziyaret ediyoruz, öğretmen ve öğrencilerimizle sohbetler yapıyoruz.

Öğrencilerin akademik başarılarının yanında, milli, manevi ve insani değerlere sahip olarak yetişmelerinin de çok ama çok önemli olduğunu belirten Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, " Balıkesir´de göreve başladığımda önem verdiğim en öncelikli konu eğitim olmuştur. Bu amaçla Balıkesir´de eğitim seviyesini daha üst noktalara taşımak ve eğitimde fiziki problemleri çözmek adına çok ciddi çalışmalar başlattık ve bu çalışmalarda önemli mesafeler kaydettik." dedi. 

TAKIM RUHU İLE HAREKET ETMELİYİZ

Balıkesir´de eğitimde bilimsel kalitenin artması için takım ruhu ile hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, "Takım ruhu olmadan, bir okulda huzur, güven ve başarı ortamı oluşturulamaz. Her konuda olduğu gibi eğitim-öğretim konusunda da hedef belirlemelisiniz. Yüreğinizi işin içine koymadan yol alınmıyor. Onun için işinizi sevmezseniz kesinlikle verimli olamazsınız. Amacımız öğrencileri sadece bilgiyle donatmak değil, bir sınava, bir üst sınıfa veya bir üst okula hazırlamak değil,  ahlaklı, kişilikli, başarılı ve mutlu bireyler olarak hayata hazırlamaktır." dedi. 

 

DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖNEM VERMELİYİZ

BENGİ Projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi´nin öne çıkan yönü eğitime mercek tutması ve başta kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin BENGİ Projesi´nin içinde yer alması hususudur. 12 hatta 13 yıl bize teslim edilen bir nesil var elimizde, elbette ailenin öğrencilere verdiği eğitim önemlidir fakat öğretmenlerin öğrenciler üzerinde etkisi de çok büyük olmuştur. Yıllardır değerler eğitimi sadece Din Kültürü öğretmenlerine aitmiş gibi düşünüldü. Oysaki BENGİ Projesi değerler eğitimini tüm başlıklar ve alanlar etrafında görür. Bir esnaftan bahsederken onu diğer insanlardan farkını ´Doğru´, ´Dürüst´ gibi kavramlarla ifade ederiz, oysaki bu kavramlar tüm insanlarda zaten olması gereken kavramlardır. İşte bu değerler öğrencilere nasıl kazandırılır bunun derdinde olmalıyız." dedi.

 

EĞİTİM TOPLUMLARIN EN ÖNEMLİ KONUSUDUR

Balıkesir genelinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılmaya devam ettiğini belirten Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, şunları söyledi: "Eğitim ve öğretim, Vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Öğretmenlerin eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını gördükçe mutlu oluyorum. Eğitimde her daim ve her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim toplumların en önemli konusudur. İlin eğitim durumunu en üst seviyeye çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz.  Çocukların kabiliyetlerini tespit ederek aileleri ile işbirliği içinde, öğrencileri iyiye, doğruya, güzele yönlendirmemiz lazım. Tabii eğitim sadece okul idaresinin, öğretmenlerin görevi değil. Veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul idareleri tüm toplum bu işten sorumlu olmalıdır." diye konuştu.

 

BAŞARI İNANMAKLA BAŞLAR! 

Başarının tesadüfi olmadığını söyleyen Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, "Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır. Başarılı olmak için inanmak ve büyük hedefler koymak lazım. Bu başarınız topluma, vatana ve millete başarılı hizmet olarak geri dönecektir. Biz buna inanıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edin. Bu anlamlı seferberlikte; sefer arkadaşlarımız olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitim yöneticilerimize, proje destekçilerimize ve BENGİ’YE kendi imzasını atan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum." dedi. 

 

22-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-2017

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.