BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulu Kız ve Erkek Öğrencileri Jimnastikte İl Şampiyonu

Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulu Kız ve Erkek Öğrencileri Jimnastikte İl Şampiyonu

  

2017/2018 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Spor Faaliyetleri kapsamında Okullararası Artistik İl Birinciliği Turnuvaları 16-17 Ocak 2018 tarihlerinde saat 10:00’da Şehit Turgut Solak Spor Salonunda toplam 200 Sporcunun katılımıyla gerçekleşti. İlçemiz Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulu Öğrencileri Kız Takımı katıldıkları ilk turnuvada Balıkesir Şampiyonu oldu. Küçük Erkekler Turnuvasında ise Kerem Narlıoğlu Balıkesir Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı ve Bolu’da yapılacak olan Bölge Şampiyonasında İlimizi temsil etme hakkı kazandı. Yapılan turnuvaların ardından dereceye girenlere, düzenlenen törende ödülleri verildi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç, Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulu Okul Müdürü İsmail Şahan ile İl Şampiyonu olan başarılı öğrencileri makamında kabul ederek, “Teknolojinin her geçen gün hızla gelişmesi, çocuklarımızı evde bilgisayar ve televizyon karşısında uzun zaman geçirmeye yöneltmekte ve sosyal iletişim becerilerinin gelişmesine engel olmaktadır Jimnastik; çocukların sağlıklı fiziksel gelişimleri yanı sıra kişilik gelişimleri ile ruhsal sağlığının da gelişimine katkıda bulunur. Bununla birlikte yaratıcılıklarını geliştirir, sorumluluk duygusu kazandırır, yardımlaşma ve iş birliği yapma, akranları ile oyun oynayabilme ve başkalarına saygı duymayı öğrenir. Bu sebeple, öğrencilerimizi bu spor dalına ilgi duyarak, başarılı oldukları için tebrik ediyor, Bolu’da yapılacak olan Bölge Şampiyonasında İlimizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyorum.’’ dedi ve öğrencileri tek tek kutlayarak, hediyelerini takdim etti. 

 

06-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-2018

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.