BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SOGEP Kapsamında Hazırlanan "Anneler Çocuklar Eğitime, Güvenli Geleceğe" İsimli Projenin İmza Töreni Gerçekleştirildi

SOGEP Kapsamında Hazırlanan

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan "Anneler Çocuklar Eğitime, Güvenli Geleceğe" isimli projenin imza töreni, Balıkesir Valisi Sayın Hasan Şıldak başkanlığında düzenlenen toplantı ile imza altına alındı. Proje ortağı kurumlarımız olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Yücel YILMAZ, Edremit Kaymakamı Sayın Ahmet ODABAŞ, Edremit Belediye Başkanı Sayın S. Hasan ARSLAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup ÖZBEK'in katılımıyla düzenlenen imza töreni Balıkesir Valiliği Necatibey Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. 

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı bu proje ile eğitim seviyesi düşük olan ve suça meylin yüksek olduğu İbrahimce Mahallesinde kurslar düzenlenecektir. Bu kurslar aracılığıyla hem velilerimiz hem de öğrencilerimiz sosyal ve iktisadi hayata intibak sağlayacaklar. Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup Özbek, imza töreninin ardından gerçekleştirdiği konuşmada projenin önemine binaen şu sözleri sarf etti: " Her yurttaşımız bizler için kıymetlidir. Her yurttaşımızın eğitiminden, sosyal ve iktisadi hayata olan katkısından bizler mesulüz. Bu mesuliyetimizin bilinciyle hazırladığımız projemiz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından desteklenmeye layık görülmüştür. Bu sebeple Bakanlığımıza bir kez daha sizin aracılığınız ile teşekkürlerimi arz ederim. Onların da desteği ile ilçemizde yer alan yoksul insanlarımızın çoğunlukta olduğu İbrahimce Mahallemizde eğitimi destekleyici, sosyal ve iktisadi hayata hazırlayıcı kurslar açacağız. Hem velilerimiz hem de öğrencilerimiz bu kurslardan yararlanacaklar. Velilerimiz bu kurslar sayesinde iş hayatına atılabilecek, öğrencilerimiz ise akademik açıdan desteklenerek üst eğitim kurumlarına güvenle hazırlanabilecek. Bu projenin en önemli aşaması ise kurslar vasıtasıyla yoksul ve asayiş sorunlarının yaşandığı mahallelerimizde yeni bir kültür ortamını inşa etmek olacaktır. İnsanlarımız farklı bir yaşamın mümkün olabileceğini görecekler ve inanıyorum ki bu yeni eğitim kültürüne dört elle sarılıp güvenle geleceğe hazırlanacaklar."

 

30-11-202130-11-2021

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.