BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi’’ Hakkında Okul Müdürlerine Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

“Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi’’ Hakkında Okul Müdürlerine Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İlçemizde bugün Müdürlüğümüz toplantı salonunda, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı´nın, başlatmış olduğu, “Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi’’kapsamında İş Birliği Protokolü hakkında 12 Okul Müdürüne bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya ; İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Fethi Bilge katıldı.

Gerçekleşen toplantıda, ilçemizde projenin beş okulda ve İlçe Gençlik Hizmetleri Müdürlüğünün tesislerinde başlatıldığı, diğer okullarda da taramaların devam ettiği, proje kapsamında açılan kurslarda eğitici olarak antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri ve usta öğreticilerin görev aldığı, spor malzemelerinin ise Edremit Kaymakamlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Edremit Belediye Başkanlığınca karşılanacağınınbilgisi paylaşıldı.

Ayrıca bu proje ile ilçemizde dezavantajlı mahallelerde yaşayan, İlk ve Ortaokula devam eden öğrencilerin okul dışında kalan serbest zamanlarının,  spor ve kültür faaliyetleri ile değerlendirilmesinin sağlanmasını, çocukların zararlı alışkanlıklar edinmesinin önüne geçilmesi açısından projenin çok önemli olduğunu, spor alanında yetenekli çocukların tespit edilerek yetenekleri doğrultusunda ilerlemelerine olanak tanınmasının hedeflendiği belirtildi. 

Müdürlüğümüzdeki toplantının sona ermesinin ardından, katılımcıların Kaymakamlık Makamına geçmesiyle, Kaymakamımız Ali Sırmalı ile birlikte “Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi’’ kapsamında İş Birliği Protokolü hakkında görüşmelere devam edildi.

 

10-01-201810-01-2018

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.