BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sporda Yetenek 10’la Gelecek“ Projesi Müdürler Toplantısı Yapıldı

“Sporda Yetenek 10’la Gelecek“ Projesi Müdürler Toplantısı Yapıldı

 

Kaymakamlık makamında, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı´nın, başlatmış olduğu, “Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi’ ’kapsamında İş Birliği Protokolü hakkında 22 Okul Müdürüne bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya; İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fethi Bilge katıldı. Bu proje ile ilçemizde dezavantajlı mahallelerde yaşayan, İlk ve Ortaokula devam eden öğrencilerin okul dışında kalan serbest zamanlarının,  spor ve kültür faaliyetleri ile değerlendirilmesinin sağlanmasını, çocukların zararlı alışkanlıklar edinmesinin önüne geçilmesi açısından projenin çok önemli olduğunu, spor alanında yetenekli çocukların tespit edilerek yetenekleri doğrultusunda ilerlemelerine olanak tanınmasının hedeflendiği belirtildi. İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı, “Geçen yıl başarı ile uygulanan bu proje, bu sene de sizler sayesinde daha başarılı ve daha çok katılımla devam edecektir. Bunu hep birlikte yapacağız.“ dedi. 

Okulların hangi kursları açacağı ve kurslara kaç öğrencinin katılacağı planlandı. Toplantı okulların genel durumları konuştuktan sonra sona erdi. 

 

22-10-201822-10-201822-10-2018

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.