BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi”nin İkinci Grup Toplantısı Yapıldı.

“Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi”nin İkinci Grup Toplantısı Yapıldı.

 

“Sporda Yetenek 10’la Gelecek” Projesi toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde, saat 10.30’da, İlçe Kaymakamımız Ali Sırmalı başkanlığında yapıldı. Düzenlenen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fethi Bilge, Salih Korkut Budaras İlkokulu Müdürü İzzet Kızmaz, Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulu Müdür V. İsmail Şahan, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Hasan Zorer, Şehit Hamdibey İlkokulu Müdür V. Feyzi Kaya, Mithat Fethi Büyükdalgıç İlkokulu Müdürü Özcan Öz, Şehit Öğretmenler İlkokulu Müdürü Hanifi Yaman ve Güre Atatürk İlk/Ortaokulu Müdürü Çiçek Erhan katıldı.

İlçe Kaymakamımız Ali Sırmalı: “Sayın Valimiz Ersin Yazıcı´nın başlatmış olduğu BENGİ Projesi kapsamında ilçemizde geçtiğimiz yıldan itibaren sürdürülen Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi geçen yıl başarı ile uygulandı. Bu proje, ilçemizde ilk ve ortaokula devam eden dezavantajlı öğrencilerin okul dışındaki serbest zamanlarını spor ve kültür faaliyetleri ile değerlendirmesi, çocukların zararlı alışkanlıklar edinmesinin önüne geçilmesi açısından çok önemli. Bu proje, sizler sayesinde bu sene de daha fazla katılımla ve daha başarılı şekilde devam edecektir. Orta ve uzun vadede hedefimiz Edremit’teki bütün öğrencilerimizi yetenek ve ilgileri doğrultusunda bir spor dalına yönlendirmektir.” dedi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç: “Bu projeyle spor alanında yetenekli öğrencilerin tespit edilmesi ve yeteneklerini geliştirmelerine imkân sağlanması, başarılı sporcular yetiştirilmesi hedeflenmektedir.” dedi. 

Toplantıda projeyle ilgili hazırlık, planlama ve değerlendirme çalışmaları yapıldı. Okullarda açılan kurslar ve kurslara kaç öğrencinin katıldığı görüşüldü.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fethi Bilge, projenin ilçemizdeki okullarda ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün tesislerinde başlatıldığını, proje kapsamında açılan kurslarda eğitici olarak antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri ve usta öğreticilerin görev aldığını, spor malzemelerinin Edremit Kaymakamlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Edremit Belediye Başkanlığınca karşılandığını söyledi. 

Okul müdürlerinin projeye dair görüşlerinin dile getirilmesinin ve okulların genel durumlarının görüşülmesinin ardından  toplantı sona erdi.

 

28-11-201828-11-201828-11-201828-11-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.