BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST Liseler Arası İHA Yarışmaları'nda Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesinden Büyük Başarı

TEKNOFEST Liseler Arası İHA Yarışmaları'nda Edremit Anadolu  İmam Hatip Lisesinden Büyük Başarı

 

 

İlçemiz Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu TEKNOFEST' in en zorlu yarışmalarından biri olan Tübitak İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışmasında büyük başarı elde ederek Türkiye 2'ncisi oldu.

TEKNOFEST' in Teknoloji yarışmaları kapsamında yer alan Tübitak Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması 9-14 Ağustos 2022 tarihleri arasında Afyonkarahisar'da gerçekleştirilmiştir.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen ilk ve tek olan festivalde, Danışman Öğretmen Yalçın YILIK, öğrencilerimiz Enes KESİMLER, M.Furkan İKİKARDEŞ, Zeynep DEMİR, Sare MEYDANOĞLU ve Arif Mete IŞIK'tan oluşan okulumuz KOCASEYİT takımı ilk defa katıldığı yarışmada en zorlu kategorilerden olan Sabit Kanatta Türkiye 2'ncisi olmuştur.

Öğrencileri İnsansız Hava Araçları (İHA) teknolojilerine yönlendirmek, çalışmalar yapmalarına destek olarak bilgi, beceri ve kabiliyetlerini geliştirmek ve ülkemizin İHA teknolojisinde sahip olduğu rekabet gücünü arttırmayı amaçlayan yarışmada okulumuz büyük başarı elde etmiştir.

Şampiyon olan Kocaseyit takımımız 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun'da düzenlenecek TEKNOFEST ödül töreninde para ödülü çeki, kupa ve madalyalarını alacaklardır. 

Bu önemli başarılarından dolayı okul yöneticilerimizi, danışman öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

17-08-202217-08-202217-08-2022

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.