BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kapsamında 4 Projemiz Bölge Finallerine Katılmaya Hak Kazandı.

TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kapsamında 4 Projemiz Bölge Finallerine Katılmaya Hak Kazandı.

 

İlçemizde yürütülen TÜBİTAK proje çalışmaları kapsamında bu yıl da önemli bir başarıya imza atıldı. TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında;

Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Öğretmenimiz Nalan KURAL danışmanlığında öğrencilerimiz Fatma İlayda DURSUN ve Eşref KARAOĞLU'nun teknolojik tasarım dalında hazırladıkları "İnfüzyon İşleminde Damlaların Kontrolü: Yeni Nesil Dijital Dosiflowmetre" projesi, öğrencimiz Dilan DONAT tarafından değerler eğitimi dalında hazırlanan  "Ortaöğretim Öğrencilerinin Vatanseverlik Algılarına Eşlik Eden Duyguların Mecaz Analiziyle İncelenmesi" projesi;

Edremit Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi (Edremit Körfez Anadolu Lisesi) öğrencimiz Sıla CANİKLİ tarafından değerler eğitimi dalında hazırlanan "Sosyal Medyada Değerlere Uymayan Kullanıcılardan Korunma ve Değerlerle Sosyal Medya Kullanımını Aktaran Uygulama" projesi;

Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Öztürk ÇAKMAKÇI danışmanlığında öğrencimiz Zeynep Şeyma YENİGÜN tarafından Türk Dili ve Edebiyatı dalında hazırlanan "Dede Korkut Hikâyelerinin Bilinirliği İçin Alternatif Bir Çözüm Önerisi: Görsellerle Zenginleştirilmiş E-Dergi"  projesi olmak üzere toplamda 4 projemiz Bursa Bölge Sergisine katılmaya hak kazandı. 

Uzaktan eğitim sürecinde dahi özverili çalışmalara imza atan okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür eder, Bölge finallerinde ilçemizi ve ilimizi temsil edecek olan 4 projemize de başarılar dileriz.

 

 

18-03-202118-03-202118-03-202118-03-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.