BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Araştırma Projelerinde Liselerde 180 Proje Ortaokullarda 41 Proje Başvurusu ile Balıkesir 1.si Olduk

TÜBİTAK Araştırma Projelerinde Liselerde 180 Proje Ortaokullarda 41 Proje Başvurusu ile Balıkesir 1.si Olduk

    Edremit  TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda büyük başarı sergiledi.

    Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında düzenlenen TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması başvuruları 27 Ocak 2015 tarihinde sona ermiştir.

  04 Şubat 2015 tarihinde İlimizin bağlı bulunduğu Eskişehir Bölge Koordinatörlüğü’nden alınan verilere göre Balıkesir, aralarında Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Bilecik, Yalova, Kütahya, Afyon ve Yalova’nın bulunduğu 8 ili geride bırakarak başvuru sayısında bölge birinciliğine yükselmiştir. Eskişehir Bölgesi’nden toplamda 2119 başvurunun yapıldığı yarışmada ilimiz 580 proje başvurusuyla büyük fark yaratmış olup, Edremit ilçemiz 180 başvuru sayısıyla Bilecik, Çanakkale, Kütahya ve Yalova illerini de geride bırakmıştır.

   Bölge Finali ile devam edecek yarışma Türkiye Finali ile son bulacaktır. 30 Mart–1 Nisan tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Merkez Kampüsü Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan Bölge Sergisi tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizin ziyaretine açık olup 2119 proje arasından seçilerek sergilenecek olan en iyi 100 projenin görülmesi önümüzdeki yıl yapılacak proje çalışmaları için önemli bir zemin oluşturacaktır.

   İlçelerimizin özverili çalışmaları ile ulusal düzeyde 46 yıldır geleneksel olarak düzenlenen bu yarışmada sağlanan büyük başarıda emeği geçen İlçemiz eğitim yöneticilerine, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür eder, yarışma sürecinde başarılarının devamını dileriz.

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.