BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak Lise Projelerinde Edremit’ten Büyük Başarı

Tübitak Lise Projelerinde Edremit’ten Büyük Başarı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu´nun (TÜBİTAK) her yıl düzenlediği 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Edremit, 3 proje ile Bursa Bölge finalinde sergilenecek en iyi 100 proje arasında yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Lise  9, 10,11, ve 12. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Fizik, Kimya, Kodlama, Değerler Eğitimi, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı ve Matematik alanlarında düzenlenmektedir.

İlimizin bağlı bulunduğu Bursa Bölge Finalinde 6 ilin katıldığı 100 proje sergilenecek. 12-15 Mart tarihleri arasında yapılacak bölge finalinde derece alan projeler Türkiye Finaline katılmaya hak kazanacaklar.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç, başarılı öğrencileri Bursa Bölge Finaline uğurlamadan önce makamında kabul etti. Öğrencileri tebrik ederek, hediyelerini takdim etti ve Bölge Finalinde kendilerine başarılar diledi. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç, “İlçemizde TÜBİTAK Projesine katılım her geçen gün artmaktadır. Yarışmanın ödülleri, bu sürecin “amacı” değil, gençlerimizi teşvik eden birer araçtır. Çünkü bu tür proje çalışmalarında temel amaç: okullarımızdaki öğrencilerin bizzat proje çalışmalarında yer almalarını sağlayarak düşünen, sorumluluk alan, çevresinde gördüğü ve duyduğu problemlere duyarlı, kurgulayan ve üreten nesillerin nitelik kazanmalarını sağlamaktır.  Bu sebeple, finale giremeyen 50 öğrencimizi, Bölge Finalindeki atmosferi yaşamaları, yeni proje fikirleri edinmeleri, gözlemlerini akranlarıyla paylaşmaları ve proje fikirlerinin yaygınlaştırılması amacıyla Bursa Bölge Finalini izlemeye götüreceğiz. Çünkü öğrencilerimizin yeni fikirler, yeni yöntemler bularak, tekrar başarılı projelere imza attıklarını görmek istiyoruz.’’ dedi. 

12-15 Mart tarihleri arasında Bursa’da gerçekleşecek olan Bölge Finali ve katılmaya hak kazanarak İlçemizi gururlandıran öğrencilerimiz:  

ÖĞRENCİ

ADI SOYADI

DANIŞMAN

ADI SOYADI

OKULU

PROJENİN ADI

ALANI

Serhan Çetin

Eray Eker

Mehmet Kural

Edremit Anadolu Lisesi

Bitki Bakım Asistanı Özge: Engelsiz ve Sosyal

Teknolojik Tasarım

Beyza Kunduracıoğlu

Nazmiye Erden

Edremit Anadolu Lisesi

Bitkisel Boyalarla Renklendirilmiş Doğal Oyun Hamuru Hazırlanması

Kimya

Beyza Bayram

Aybüke Halıcı

Semra Çelik Yenigün

Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Prina (Zeytinyağı Fabrika Atığı), Polistren, Cam Köpüğü ve Odun Talaşı Gibi Atık Malzemelerden Yararlanarak Elde Ettiğimiz Polimer Kompozitin Kullanım Alanları

Kimya

 

 02-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.