BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Liseler Arası İHA yarışmasında Balıkesir'i Edremit Anadolu Lisesi Temsil Edecek

TÜBİTAK Liseler Arası İHA yarışmasında Balıkesir'i Edremit Anadolu Lisesi Temsil Edecek

 

Bu yıl TÜBİTAK tarafından ilki düzenlenecek olan Türkiye Liseler Arası İnsansız Hava Aracı (İHA) Projesi Yarışmasında Edremit Anadolu Lisesi, Balıkesir'i temsilen katılmaya hak kazandı. Yarışmaya katılmayı hak eden 289 lise arasında yer alan Edremit Anadolu Lisesi, "Göktürk Kanatları" İHA projesi ile Balıkesir'i TEKNOFEST'te temsil edecek. 

Bu başarının ilçemiz için önemli bir kazanım olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Özbek, "Projenin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. TÜBİTAK projelerinde ilçemizin göstermiş olduğu başarıların artarak devamını diliyorum. 2020 TEKNOFEST'te Edremit'i ve Balıkesir'imizi temsil edecek olan Edremit Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum. Okul Müdür Vekili Ümit Aliplik'e, projede öğrencilerimizi koordine eden öğretmenlerimiz Mehmet Keskin ve Tolga Arslan'a, projeyi hazırlayan öğrencilerimiz Mehmet Yüksel, Meltem Kuzey, Hüseyin Barış Özçelik, Tahir Çebi ve Melih Kaan İnceçayır'a teşekkür ediyor, Türkiye finallerinde kendilerine başarılar diliyorum." dedi.

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.