BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK´ta Bölge Birincisiyiz.

TÜBİTAK´ta Bölge Birincisiyiz.

        TÜBİTAK tarafından lise öğrencileri arasında düzenlenen “46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda 180 proje ile il birincisi olan ilçemiz Eskişehir’de düzenlenen Bölge Finallerine katıldı. İlçemizi Edremit Abidin Pak Pakmaya Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra Nur ERDEM temsil etti. Edremit Abidin Pak Pakmaya Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Ziynet BUÇAN danışmanlığında hazırlanan projenin konusu  “Lise Öğrencilerinin Engelli Arkadaşlarını Sosyal Kabul Düzeyleri” idi.

 

         Marmara Bölgesi’nde Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Çanakkale, Bilecik, Yalova, Kütahya, Afyon ve Yalova illerinden Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih ile Türk Dili ve Edebiyatı branşlarından seçilen 100 projenin sergilendiği Eskişehir Bölge Finallerinde psikoloji alanındaki projemiz derece aldı.

 

         Abidin Pak Pakmaya Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra Nur ERDEM’in  “Lise Öğrencilerinin Engelli Arkadaşlarını Sosyal Kabul Düzeyleri” konulu projesi Bölge Birincisi olarak Mayıs ayında Ankara’da düzenlenecek Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

         Bölge Birincisi olan öğrencimiz ve öğretmeni Eskişehir’de düzenlenen törende başarı belgesi ve nakdi olarak ödüllendirildi. Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf KOÇ, Bölge Birincisi olan Abidin Pak Pakmaya Anadolu Lisesi Öğrencisi Büşra Nur ERDEM’i, danışmanı Rehber Öğretmeni Ziynet BUÇAN’ı ve Okul Müdürü Bülent DELİCE´yi tebrik ederek, öğrencimize Türkiye Finallerinde de başarılar diliyorum. Öğrencimiz artık ilçemizi değil ilimizi de temsil edecektir.” dedi.

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.